Смерть 12-річного хлопчика: МОЗ виніс вердикт лікарям з Львівської області, які поставили неточний діагноз

Фото: Лікарня (УНІАН)
Фото: Лікарня (УНІАН)

На медиків порушено кримінальну справу

Експертна комісія МОЗ визнала лікарів Жидачівської районної лікарні винними у смерті 12-річного пацієнта. Зокрема, у загибелі Романа Кулака звинувачуються вісім медпрацівників. Про це повідомляє ТСН.

Влітку батько привіз сина, який скаржився на біль, в лікарню. Інфекціоніст, хірург і педіатр лікували хлопчика від отруєння і теплового удару. Узгодженості дій між лікарями не було, і тепер медики перекладають відповідальність один на одного. 12-річний Роман провів у лікарні 12 годин. Хлопчикові ставало все гірше, але ніхто не зміг поставили правильний діагноз.

"Нічого не насторожило. Подумали, може, панкреатит. Можливо, гастрит", - зізнався хірург.

Коли дитині стало зовсім погано, з районної лікарні його вирішили перевести у львівський ОХМАТДИТ. Експерт медустанови запевнив, що аналізував дії колег з районної лікарні і не побачив помилок під час надання допомоги.

"Смерть неминуча, це летальна патологія", - заявив професор кафедри дитячої хірургії національного медичного університету імені Богомольця Василь Притула.

Батько покійного хлопчика не згоден з такою думкою.

"Можна припинити цей фарс? Візьміть автомат і розстріляйте мене! Не треба перевертати на моєї дитини", - обурився він.

На його думку, експерт прикриває своїх колег, оскільки висновки судово-медичної експертизи чітко вказують причину смерті – заворот кишечника. А це не смертельна патологія, і вимагає лише своєчасного хірургічного втручання. Дорогоцінний час було втрачено, і врятувати дитину ніхто не зміг - через тромбоз судин та знекровлення тканини кишечника відмерли.

Отець Володимир Кулак переконаний, що історію хвороби його дитини переписали після смерті.

Невідповідності помітили і члени комісії – записи виправлялися, не відповідали хронології тощо. Медики не можуть зрозуміти, чому в лікарні не зробили рентген і не викликали консультантів.

Одноголосним голосуванням було визначено, що дії лікарів Жидачівської районної лікарні не відповідали стандартами та протоколам медичної допомоги.

Чи будуть кадрові виводи, головний лікар не повідомляє. Відомо, що медичний вердикт стане підґрунтям для подальшого розслідуванням кримінальної справи, яка порушена за статтею про лікарську недбалість.

Раніше повідомлялося, що у Львівській області через неточний діагноз лікарів помер 12-річний хлопчик.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся