ua en ru

"Смерть Україні": у Польщі з'явилася скандальна напис

"Смерть Україні": у Польщі з'явилася скандальна напис Фото: Антиукараинские акції в Польщі (Колаж РБК-Україна)

У мережі показали, як Варшава зустрічає поїзди зі сходу

Польські видання опублікували знімок, на якому вандали написали на мосту "Смерть Україні". Напис з'явився на залізничному виадуке на вул. Цирульників між станціями Весела і Ремберт у Варшаві. Про це повідомляє wyborcza.pl, в яку знімок відправив один з очевидців.

"Смерть Україні": у Польщі з'явилася скандальна напис

Фото: Антиукраїнська напис у Варшаві (wyborcza.pl)

Повідомляється, що по цьому маршруту проходять як приміські, так і міжміські поїзди, що прямують з східного кордону Польщі, а також об'їздом з Любліна.

"Букви висотою близько півметра, а вся напис довжиною близько 10 метрів. При в'їзді в Варшаву це видно праворуч. Ганьба, що ми дозволяємо таку поведінку. Як би ми почували себе, якби їхали поїздом в Берлін і побачили слова "Смерть Польщі"? Сором і замішання", - говорить автор знімка.

Раніше українська письменниця Забужко прокоментувала можливу заборону на в'їзд до Польщі.

"Є різні методи обманювати людей і залагоджувати свої справи. Далі всіх пішла в цьому Росія Путіна, але з розмов з поляками знаю, що і у вас політичні технології добре чути. Однією з улюблених технологій є оживляти бацилу націоналістичної пихи і агресії. Не обов'язково фізичної, хоча і для неї надходить час.

Пиху і агресія існують скрізь, але цивілізація власне і полягає в тому, щоб ці бацили тримати в пробірці. Коли влада апелює до націоналізму і має покірні їй медіа (знову ми торкаємося культури та її незалежності), то легко цю пробірку розбити. І тоді подавати зручний для політиків контент, тому що грунт готовий", - каже письменниця.

До речі, Оксана Забужко розвіяла міфи про конфлікт Польщі та України.