ua en ru

Були смертельні наслідки: у Києві чоловік поїв людей сильнодіючим препаратом та забирав їх речі

Були смертельні наслідки: у Києві чоловік поїв людей сильнодіючим препаратом та забирав їх речі Фото: Злочинець (kyiv.npu.gov.ua)

34-річний зловмисник раніше вже відбував покарання у в’язниці за інші злочини

У Києві чоловік поїв людей сильнодіючим препаратом та забирав їх речі. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Києва.

Зазначається, що правоохоронці затримали зловмисника. Ним виявився харків’янин.

Чоловік знайомився з майбутніми жертвами біля станцій метро та на автовокзалі. Наразі доведена причетність затриманого до шістьох епізодів, але він зізнається у більшій кількості злочинів. За даними правоохоронців, один з них мав смертельні наслідки.

Упродовж року до Голосіївського управління поліції звернулись кілька громадян, які за аналогічних обставин постраждали від дій невідомого. Після знайомства із чоловіком, який називався різними іменами та пригощав їх кавою або іншим напоєм, вони втрачали свідомість, а прокинувшись через деякий час, потерпілі виявляли відсутність грошей, гаджетів та одягу.

Були смертельні наслідки: у Києві чоловік поїв людей сильнодіючим препаратом та забирав їх речіБули смертельні наслідки: у Києві чоловік поїв людей сильнодіючим препаратом та забирав їх речі

Фото: Зловмисник (kyiv.npu.gov.ua)

"Оперативні співробітники отримали інформацію про причетність до вказаних злочинів чоловіка, який близько рік тому оселився на території району. У столицю він приїхав із Харкова, де відбував покарання за грабежі", - повідомив начальник Голосіївського управління поліції Сергій Куленко.

"Після перегляду камер відеоспостереження, які зафіксували підозрілого чоловіка, ми зацікавилися ним і не помилилися. У минулому він неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за скоєння корисливих злочинів та провів у місцях позбавлення волі більше десяти років. У Києві він орендував квартиру, але ніде офіційно не працював", - додав він.

Було встановлено, що 34-річний харків’янин знайомився із пасажирами підземки або з перехожими на автовокзалі – як із жінками, так і з чоловіками. Зловмисник пригощав їх кавою чи іншими напоями, куди непомітно додавав сильнодіючий медичний препарат типу "клофелін", після чого чекав, коли жертва втратить свідомість. Потім він забирав їх речі та втікав.

Відео: Поліція затримала зловмисника (YouTube/поліція Києва)

Відзначається, що правоохоронці встановили місцезнаходження зловмисника та затримали його у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Із затриманим спілкуються слідчі. Його показання, за словами Куленко, будуть ретельно перевіряти.

Наразі проводиться досудове розслідування, розпочате за ч. 2 ст. 187 (Розбій) Кримінального кодексу України. Проте частина статті буде перекваліфікована з 2-ї на 4-ту, оскільки слідчі отримали висновок експертів розтину чоловіка, який помер від отруєння невідомою речовиною.

"Експерти підтвердили, що потерпілий отримав смертельну дозу сильнодіючого препарату, який вжив разом із напоєм. Ми вже встановили, що цією "отрутою" чоловіка пригостив цей самий харків’янин. Під час затримання ми виявили в нього чужий мобільний телефон та медичний препарат, який він постійно носив із собою. Тож імовірно кількість потерпілих значно більше", - відзначив Сергій Куленко.

"Поліцейські звертаються до громадян, які стали свідками подібного злочину або постраждали від дій затриманого, звернутися із відповідною інформацією до Голосіївського управління поліції або зателефонувати за номерами (096)448-02-06, (067) 623-40-08 або 102", - відзначили у відділі комунікацій.

До речі, у Слов’янську поліція затримала пособника бойовиків "ДНР".