ua en ru

Знімок вбивці посла Росії в Туреччині здобув перемогу на World Press Photo

Знімок вбивці посла Росії в Туреччині здобув перемогу на World Press Photo Фото: Бурхан Озбіліджи в Амстердамі на World Press Photo

Фотографію зробив Бурхан Озбіліджи з AP

Знімок з місця вбивства посла Росії в Туреччині Андрія Карлова фотографа Associated Press Бурхан Озбіліджи отримав головний приз престижного конкурсу в галузі фотожурналістики World Press Photo. Посол був застрелений 19 грудня 2016 року на виставці в Анкарі. Вбивцею є співробітник поліції Мевлют Алтинташ.

Знімок вбивці посла Росії в Туреччині здобув перемогу на World Press PhotoФото: Знімок вбивці посла Росії в Туреччині

World Press Photo є незалежною, неприбутковою організацією, штаб-квартира якої знаходиться в Амстердамі. Організація, заснована в 1955 році, проводить найбільшу і найпрестижнішу щорічну премію в галузі фотожурналістики.

На виставку "Росія очима мандрівника: від Калінінграда до Камчатки" фотограф потрапив випадково. За словами Бурхана Озбіліджи, він припускав, що це буде абсолютно рутинний захід, на який він заглянув по дорозі додому з редакції, передає "Медуза".

Коли посол РФ Андрій Карлов почав свою промову, фотограф підійшов ближче, щоб сфотографувати його. В цей момент пролунали постріли.

"Тіло посла лежало на підлозі всього в декількох метрах від мене. Я не бачив крові; думаю, він міг бути поранений у спину. Мені знадобилося кілька секунд, щоб зрозуміти, що сталося: чоловік помер прямо переді мною; життя покинуло його у мене на очах", - згадав Озбіліджи.

Знімок вбивці посла Росії в Туреччині здобув перемогу на World Press Photoна Фото: Один із знімків Озбилиджи

За його словами, спочатку він не зрозумів, чому почалася стрілянина. Він припустив, що стрілець міг бути "чеченським бойовиком", і лише потім Озбіліджи зрозумів, що вбивця кричав про сирійський Алеппо, у бомбардуваннях якого брала участь російська авіація.

"Звичайно, я був наляканий і знав, наскільки небезпечно це може бути - якщо він повернеться в мою сторону. Але я трохи наблизився і знімав його, поки він залякував зневірених бранців. Ось як я розмірковував: "Я тут. Навіть якщо мене ранять або вб'ють, я журналіст. Мені потрібно робити свою роботу. Я можу втекти, не зробивши фотографій. Але в цьому випадку мені потім нічого буде відповісти на питання, чому я не зробив снитки", - розповів фотограф.

До речі, британський журналіст опублікував перше фото після важкого поранення в Авдіївці.