Сотні людей залишаться без роботи: у Дніпрі скандал через закриття важливої лікарні
265 осіб можуть залишитися без роботи через можливе закриття лікарні у Дніпрі
У місті Дніпро можуть закрити важливу лікарню. Про це у коментарі для Styler ексклюзивно розповіли співробітники Дніпропетровської міської клінічної лікарні №8.
"Головна проблема полягає в тому, що наша лікарня приєднується до онкодиспансеру. Якщо всі інші лікарні реорганізуються, вони просто стають комунальними підприємствами, то саме нашу лікарню закривають, віддавши її онкодиспансеру", - коментує старша медсестра відділення анестезіології та інтенсивної терапії Оксана Луценко.
За її словами, така процедура не передбачає реорганізацію лікарні. Тому є ризик, що її закриють.
"Люди позбудуться роботи. А у нас працює дуже багато персоналу. Наша лікарня займає сім поверхів, у ній працює майже триста людей. За рік через нашу лікарню проходить близько 12 тисяч пацієнтів. 8 тисяч з них лікуються з використанням наркозу", - додає старша медсестра.
Фото: Велика лікарня в Дніпрі опинилася під загрозою закриття (надано для Styler)
В лікарні, яка опинилася під загрозою закриття – багато успішно працюючих відділень.
"У нас є дитяче лор-відділення, два дорослих лор-відділення. Також є офтальмологічне відділення, дитячий щелепно-лицьова хірургія, консультативна поліклініка, денний стаціонар. Є також і лабораторія, рентген, операційний блок, відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Ми єдині надаємо цілодобову медичну допомогу дітям і дорослим з лор, офтальмо - і щелепно лицьовою патологією. У нічний час, крім нас, цю допомогу ніхто не надає. Тому ми і є спеціалізованою лікарнею. Якщо нас закриють, то куди пацієнти будуть звертатися?" - додає вона.
Фото: Співробітники лікарні планують вийти на мітинг на захист своїх прав (надано для Styler)
Про ризик реорганізації шляхом приєднання до онкодиспансеру (і як наслідок – закриття лікарні) співробітники співробітники дізналися в понеділок, 18 лютого, з новини на сайті облради.
"Ми зараз отримуємо дозвіл на санкціонований мітинг, яким хочемо висловити протест проти закриття медустанови", - каже Оксана Луценко.
"Онкодиспансер, до якого нас приєднують, хочуть перенести в нашу будівлю. А ті території, де він зараз знаходяться, хочуть віддати під забудову, де може з'явитися торгово-офісний центр. Виходить, що фактично у нас забирають будівлю. Ми написали звернення до президента України з проханням вплинути на ситуацію. З одного боку, рішення про закриття приймає не президент, а місцева влада, а з іншого – ми просто не знаємо, як ще можна вплинути на цю ситуацію", - додає вона.
Фото: Співробітники лікарні сподіваються, що на сесії облради рішення приймуть в їх користь (надано для Styler)
У п'ятницю 22 лютого 2019 року відбудеться сесія облради, на якій буде прийматися відповідне рішення.
"Ми хочемо, щоб це рішення було на нашу користь, щоб лікарню не закрили. Ми намагаємося щось зробити, а не сидіти, склавши руки. Якщо нас закриють, то 265 осіб, які працюють у лікарні, залишаться на вулиці без роботи", - говорить Оксана Луценко.
При цьому в лікарні повідомляють, що розуміють необхідність реорганізації та закриття лікарень, які є збитковими і малоефективними. Але їх лікарня щодня приймає безліч пацієнтів: вона розрахована на 200 стаціонарних ліжок, 90 ліжок денного стаціонару і 120 поліклінічних відвідувань за зміну.
Нагадаємо, раніше лікар-волонтер розповів про трагічні дні Революції Гідності й річницю розстрілів на Майдані.
Крім того, в Україні реорганізують важливий інститут. Експерти розповіли, що це буде насправді означати на практиці.