ua en ru

Сотник висловився з приводу теракту в Пітері та діяльності спецслужб

Сотник висловився з приводу теракту в Пітері та діяльності спецслужб Фото: Саша Сотник

Опозиційний журналіст РФ назвав російські спецслужби "патентованими виродками"

Відомий опозиційний російський журналіст Олександр Сотник висловив свою думку з приводу вибухів в метро Санкт-Петербурга. Він звинуватив спецслужби в тому, що вони не змогли дізнатися про спланований теракт заздалегідь і вберегти людей, при тому, що у них є "абсолютна влада". Відповідну заяву Саша Сотник опублікував на своїй сторінці в Facebook.

"Я жодним чином не хочу спекулювати на гарячій і кривавій темі, не буду нічого стверджувати і коментувати. Не буду, навіть, натякати на репутацію Кремля у зв'язку з тим, що трапилося, і проводити паралелі з історичними подіями...
Але... при владі в Росії 17 років знаходяться спецслужби. Силовики. Сімнадцять, мати їх, років. Всюди рамки, охоронці, нескінченні менти та люди в погонах. Ходять, зиркають, зупиняють, перевіряють документи, шарять-шарять-шарять, промацують і переглядають. У них - туєва хуча влади. Абсолютна влада. Вони всемогутні. І раптом - бабах! - вибухи в метро. Як так?", - обурився Сотник.

Він зробив кілька припущень щодо того, як спецслужби могли допустити теракт.

"Як ви могли прогавити, проплескати, пропустити? Ви ж - всемогутні, перед вами, чортами, весь світ тремтить, за вашим велінням Іскандери ось-ось злетять вгору і покарають, кого треба...А тут - теракт. Або ви годитесь тільки для того, щоб віджимати бізнес і ганяти школоту та студентів, тягати жінок за волосся та фабрикувати справи проти ліберальних очкариків - тоді навіщо ви взагалі здалися разом зі своєю всеосяжною владою...Або... У будь-якому випадку, ви - патентовані виродки, і ваше місце - на політичному смітнику, а не в кремлівських спецкабинетах", - написав журналіст.

Запис набрала понад 770 "лайків" і 144 репостов.

Нагадаємо, у Санкт-Петербурзі стався вибух у метро. Кількість загиблих в результаті вибухів в метро Санкт-Петербурга зросла до 12 осіб.