ua en ru

Співробітникам шведської компанії вживили в тіла мікрочіпи

Співробітникам шведської компанії вживили в тіла мікрочіпи Фото: Імплантація мікрочіпа

Працівникам однієї з великих компаній у Швеції імплантують в тіла чіпи

У Швеції компанія Epicenter почала імплантувати в руки своїх співробітників мікрочіпи. Процедуру вже пройшли 150 робітників. Про це повідомляє CNBC.

"Найбільша перевага, я думаю, це - зручність нових чіпів. Вони можуть замінити багато речей, які у вас є, наприклад, кредитні картки або ключі", - розповів співзасновник і генеральний директор Epicenter Патрік Местертон.

Мікрочіпи можуть стати заміною пропуску на роботу або кредитної карти. Також з їх допомогою можна управляти принтером та іншим офісним обладнанням.

Пристрій імплантують між великим і вказівним пальцями руки. У компанії запевнили, що процедура проходить швидко і безболісно.

"Звичайно, додати щось у ваше тіло - це досить серйозний крок. Але з іншого боку, я маю на увазі, люди вже вживляють речі в свої тіла, наприклад кардіостимулятори. А кардіостимулятор - більш серйозна штука, ніж невеликий чіп, який може взаємодіяти з пристроями", - заявив директор компанії, додавши, що сам імплантував чіп одним з перших.

У мікрочипах використовують технологію Near Field Communication (NFC), яка застосовується в безконтактних кредитних картках.

При цьому як витягти пристрій, якщо співробітник перестане працювати в компанії, і чи потрібно взагалі витягувати мікрочіп, - не пояснюється.

До речі, Apple розробляє власні графічні чіпи для iPhone.