ua en ru

Соціолог: недовіра до влади - це слабкість

Соціолог: недовіра до влади - це слабкість Фото: Українці не довіряють владі і покладаються на рідних (twitter.com)

Уряду в Україні довіряють не більше 10% населення

Директор Інституту демографії і соціальних досліджень імені Птухи НАН України Елла Лібанова вважає, що традиційна недовіра українців до влади є свідченням слабкості і неефективність держави. Про це вона написала у статті для ZN.UA,.

За оцінкою соціолога, яка посилається на дані опитування, високий рівень довіри суспільства до волонтерів (59%) обумовлений "переважно надзвичайно відданою і ефективною" їх діяльністю під час першого періоду військового конфлікту в Донбасі. Настільки ж високим (51%) виявився і рівень довіри до вчених. Очевидним стала й довіра до Збройних Сил України (41%).

Проте найвищий рівень довіри українці, як і раніше, відчувають до сім'ї і родичам (понад 80%).

Низька довіра населення чи не до всіх владних структур (так, довіра до уряду не перевищує 10%) є приводом замислитися про нові джерела мотивація для громадян, адже радикальні економічні реформи критично потребують підтримки широких верств суспільства.

"Активність населення, спрямована на користь реформ, може виникнути спонтанно, але без рішучого й авторитетного лідерства та ефективної організації мас такі настрої не будуть трансформовані в реальні зміни", - пише соціолог.

А тим часом в Росії встановили реальний рівень довіри до Володимира Путіна.