ua ru

Радник Кличка купив синові-школяреві квартиру в Києві за 149 тис. грн

Радник Кличка купив синові-школяреві квартиру в Києві за 149 тис. грн Фото: Сергій Федорченко (kyiv-oblast.solydarnist.org)

Такі дані депутат вказав у своїй декларації

Радник голови Києва Сергій Федорченко придбав квартиру в столиці площею 40,4 кв. м за 149 тис. грн для свого сина. Про це свідчить його декларація за 2016 рік, передає "ЧЕСНО".

Документи Федорченко подав як чиновник - заступник начальника відділу аналітичного забезпечення діяльності Київського міського голови в КМДА. Депутат задекларував 67 тис. 599 грн зарплати. Крім того, офіційно якось він рік прожив з сім'єю з чотирьох осіб за межею прожиткового мінімуму.

altСкріншот декларації депутата (chesno.org)

У 2014 році в декларації чиновника зазначено 79 781 тис. грн сукупного доходу сім'ї, тобто більш ніж на 12 тис. більше, ніж працюючи радником Кличка.

"Дивіться, це питання не до мене - це питання до держави, так як на сьогодні я держслужбовцям. Працюю на держслужбі. Зарплату я визначаю - визначає держава, в якій ми живемо. І скільки призначили - стільки й отримує. Вся зарплата йде на картку офіційну і друге - зарплат ми не отримуємо", - сказав Федорченко.

Депутат зізнався, що крім офіційної зарплати він має дохід від роботи консультантом у вільний час. Але в декларації ці кошти не зазначені.

Зате у Федорченко є дві земельні ділянки площею 2 га та 0,318 га, які він вказав у документах за 2014 рік. Ще є квартира на 26,52 квадрата і квартира дружини на 42 кв. м.

altСкріншот декларації депутата (chesno.org)

У 2016 році у нього в розпорядженні вже вісім ділянок в Київській області в Макарівському районі та дев'ять - у Броварах у співволодінні. Право власності на землю датується 2007 році, проте, в 2014-му Федорченко її не вказав.

"Ми вказували, тут ми скрізь весь час вказували. А ця електронна декларація - вона більш детальна. Замовляли акти і згідно з державним актом вносили дані в декларацію...", - прокоментував депутат.

Також у декларації 2016 року з'явилася квартира в Києві, яку чиновник купив всього за 149 тис. грн для сина-школяра.

Раніше у мережі розповіли, як живуть українські депутати.