"Зовсім не герой": Ігор Козловський розповів про ставлення бойовиків до ватажка "ДНР"
Також Козловський розповів, яка доля в підсумку чекає Захарченко після закінчення конфлікту
Український історик, релігієзнавець, викладач Ігор Козловський, якого нещодавно звільнили з полону терористів, розповів, як бойовики "ДНР" відносяться до Захарченка. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Апостроф".
"От, чесне слово, я не зустрічав жодного "ополченця", який бачив би в Захарченко героя. Вони знають його краще, ніж я, але в їх очах він – зовсім не герой", - твердить Козловський.
Фото: Глава "ДНР" Олександр Захарченко (vk.com/id26155524)
За його словами, Захарченко видав "указ" про заборону місцевим "чиновникам" виїжджати на вільну територію України виключно зі страху.
"Люди, переміщаючись туди і назад, представляють для них певною мірою небезпека, і про це вони часто говорять. Сам Захарченко про це говорив. Для структур "МГБ" людина, яка часто виїжджає в Україну, може стати "зрадником" ДНР, тому що його можуть завербувати. А як би не були ці силові структури організовані, адже всіх не перевіриш, це ж величезна кількість людей. Тому потрібно обмежити тих людей, хто має доступ до "державної" таємниці або більше за інших знають про те, що відбувається", - каже історик.
Козловський вважає, що, з точки зору цієї логіки, це зрозумілий крок.
"Те, що це призводить до соціального невдоволення, вони (бойовики), може, до кінця і не прорахували, а соціальне невдоволення є", - зазначив він.
Також релігієзнавець Козловський поділився думками про те, яка доля в підсумку чекає Захарченко після закінчення конфлікту.
"Я не знаю, що в голові у цієї людини. Це його вибір. Але те, що ситуація там тимчасова, і не тільки для освіти, але й для кожної особистості, яка зараз в тій системі влади, це очевидно. У всього є кінець, і у цій історії теж є кінець. У особистості він тільки швидше, ніж у освіти", - сказав колишній в'язень "ДНР".
Нагадаємо, що Ігор Козловський розповів подробиці про тортури, які бойовики так званої "ДНР" проводили над ув'язненими.