ua en ru

"Рятівник вітчизни": в мережі розповіли, чому хвороба Путіна впливає на росіян

"Рятівник вітчизни": в мережі розповіли, чому хвороба Путіна впливає на росіян Фото: Володимир Путін (kremlin.ru)

Журналіст описав авторитарну систему правління Путіна

У мережі розповіли, чому хвороба Путіна викликала паніку у росіян і як стан здоров'я президента РФ впливає на життя всієї країни. Про це йдеться в статті постійного автора німецької газети Die Zeit Міхаель Туманн, передає "ІпоРгеѕѕа".

Журналіст зазначає, що влада Путіна дуже персоналізована. Автор порівняв систему влади в сучасній Росії і СРСР і знайшов ряд відмінностей.

"У Радянському Союзі все було по-іншому. Тоді існували Політбюро і ЦК - найвпливовіші інститути КПРС. Обов'язковими були протоколи і свідки. До складу Політбюро входили постійні члени. Назва по суті великої ролі не грало, було важливо інше: рішення приймалися колективом. Влада та вплив в СРСР не були прерогативою когось одного. Звичайно, було б перебільшенням говорити про систему стримувань і противаг, мова йшла скоріше про обопільне контролі всередині колективу. Брежнєву доводилося балансувати між різними силами і приймати рішення в колі членів Політбюро і радників", - вважає Туманн.

За його словами, російський президент любить демонструвати рішучість.

"Володимир Путін позбавив змісту державні інститути в Росії, замінивши їх особистими відносинами. Дума негідна називатися "парламентом", "Єдина Росія" навіть порівняно з КПРС схожий швидше на фірму-одноденку де-небудь на Камчатці. На місце віри в постулати марксизму-ленінізму прийшла беззастережна лояльність президенту. Історичний матеріалізм сьогодні замінений упевненістю в тому, що альтернативи Путіну не існує", - зазначив журналіст.

Він вважає, що така впевненість (у відсутності альтернативи Путини) може призвести "путінську систему" до раптового краху.

"Нема Путіна - немає і Росії", - цитує журналіст слова спікера Держдуми В'ячеслава Володіна.

"Тепер же, якщо Путіна довго не показують по телебаченню за штурвалом винищувача чи дає настанови генералам і директорам підприємств, всі починають хвилюватися - і не стільки за зниклого Путіна, скільки за всю Росію. Можливо, це перебільшення, оскільки багато що говорить на користь того, що авторитарна система Путіна переживе свого творця. Однак почуття занепокоєння, пов'язане з одним-єдиним всесильним рятівником вітчизни, мобілізує багатьох росіян. Саме на них робляться всі ставки 18 березня, на цій великій службі божій в честь Путіна", - підсумував Туманн.

Нагадаємо, що політолог з РФ розповіла про "козирі в рукаві" Путіна.