ru ua

"Суцільний мор": у Черкаській області масово гине риба (відео)

"Суцільний мор": у Черкаській області масово гине риба (відео) Скріншот з відео

Річка страждає із-за того, що на ГЕС нерівномірно скидають воду

На річці Рось в Черкаській області стався масовий мор риби. Про це передає "Сегодня".

Повідомляється, що ще десять років тому річка Рось в Черкаській області була однією з найчистіших річок України, але зараз її стан катастрофічний. Річка дуже обміліла, а раніше прозора вода перетворилася на зелену і каламутну. З-за цього кожен рік в Росі масово гине риба.

На кадрах, які зняли журналісти, видно, що у воді повспливало величезна кількість мертвої риби.

Відео: youtube.com/Сьогодні

Екологи стверджують, що однією з причин масової загибелі риби стало цвітіння синьо-зелених водоростей у водоймі, які забирають кисень з води, внаслідок чого риба задихається.

"Тут був суцільний мор", - каже місцевий житель.

Дуже багато загинуло окуня (він дуже чутливий до рівня кисню) та інших видів риб. Збитки оцінюються – понад 280 млн гривень", – розповів Сергій Поліщук, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу.

Вода в річці досі специфічно пахне сірководнем, який виділяється під час гниття водоростей. З-за цього місцеві тут вже майже не купаються. Синьо-зелені водорості будуть цвісти до кінця серпня, а при високій температурі восени масова загибель риби може знову повторитися.

Річка страждає із-за того, що на ГЕС нерівномірно скидають воду. Власники ГЕС повинні робити санітарні зливи, які очищали русло. Але замість цього вода акумулюється в сховищах, з-за чого протягом слабшає, річка починає застоюватися і цвіте.

Чиновники кажуть, що нічого зробити не можуть, адже штрафи за порушення, які роблять на ГЕС, дуже "смішні".

Раніше Моз опублікував список водойм, в яких не рекомендують купатися.

Також повідомлялося, що вода на 164 пляжах України містить кишкову паличку.

Де городяни купаються в спеку - опитування