ua en ru

У США виявили есе Черчілля про інопланетян

У США виявили есе Черчілля про інопланетян Фото: Уїнстон Черчілль

Чернетку статті покійного прем'єра Великобританії знайшли в музеї

У США Національний музей Вінстона Черчілля виявив чернетку есе покійного прем'єр-міністра Великобританії, в якому Черчілль розмірковує про можливості існування життя на інших планетах. Про це повідомляє ВВС.

Есе "Одні ми у Всесвіті?" Черчілль написав у 1939 році, напередодні Другої світової війни. У 1950-х він вносив зміни в матеріал, однак статтю так і не опублікував.

Директор музею Тімоті Райлі передав копію есе ізраїльському астрофізику Маріо Лівіо, який написав про нього в останньому номері журналу Nature.

"Було б здорово опублікувати це есе, однак існують проблеми з авторськими правами. Я думаю, з огляду на величезну історичну важливість документа, він може незабаром стати надбанням громадськості", - зазначив Лівіо.

Також стало відомо, що покійний колишній прем'єр давав гроші з бюджету на розробку нових технологій і будівництво лабораторій. Після війни британські вчені робили відкриття в кристалографії та молекулярній генетиці.

Вїнстон Черчілль став першим прем'єр-міністром Британії, у якого був радник з науки. Також він зустрічався з відомими астрономами.

У музеї Фултона стверджують, що есе потрапило в музей в 1980-ті, однак його неправильно заархівували.

У своєму матеріалі Черчілль розмірковує про можливе життя на планетах, які обертаються навколо інших зірок. При цьому про екзопланети стало відомо тільки через півстоліття після написання статті.

Також Черчілль описує сучасне визначення зони можливого зародження життя на планетах, де є оптимальна температура.

"Одного разу, який може наступити незабаром, можна буде подорожувати не тільки до Місяця, але і до Венери і Марса", - писав Черчілль.

Одним з місць у Сонячній системі, де можливе життя, він називає Венеру. Сучасні астрономи, які вважають більш перспективними супутники Юпітера і Сатурна з твердою поверхнею, з цим припущенням не погодилися б. Проте варто відзначити, що основний обсяг знань про цих небесних тілах людство отримало вже після смерті Черчілля.

До речі, у NASA запропонували три місця для висадки на Марсі.