У США помер лауреат Нобелівської премії з хімії Джордж Ола

П'ятниця 10 березня 2017 09:10
У США помер лауреат Нобелівської премії з хімії Джордж Ола
Фото: Джордж Ола

Вченому було 89 років, коли він пішов з життя в своєму будинку в Беверлі-Хіллз, штат Каліфорнія

Помер нобелівський лауреат Джордж Ола, який отримав премію в 1994 році за новаторське дослідження в області карбокатионов, завдяки якому була підготовлена основа для більш ефективних способів переробки нафти, а також менш небезпечного для екології виробництва бензину. Про смерть вченого повідомив університет Південній Каліфорнії, в якому він працювавостанні десятиліття.

На гроші, які Джордж Ола отримав за своє відкриття, він створив фонд підтримки талановитих вчених. Також він написав 20 книг і 1500 статей, отримав 160 патентів в семи країнах світу і був удостоєний найвищої нагороди Американського хімічного товариства - медалі Прістлі.

altФото: Хімік Джордж Ола

"Професор Джордж Ола був справжньою легендою в області хімії. Його новаторські дослідження докорінно змінили ландшафт наукової галузі і вплинули на подальшу дослідницьку роботу в цій галузі у наступні десятиліття", - сказав президент університету Південної Каліфорнії Макс Нікас.

Нагадаємо, раніше помер легендарний актор Олександр Кузнєцов.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся