ru ua

В США українка відсудила 95 мільйонів доларів

В США українка відсудила 95 мільйонів доларів Фото: Деньги (pixabay.com/TBIT)

Жінка отримала компенсацію за важкі травми після обвалення будівлі

У Філадельфії іммігрантка з України Марія Плекан відсудила 95,6 мільйонів доларів компенсації за незворотні травми через обвалення будівлі, яке сталося у 2013 році. Про це повідомляє Philly.com.

Адвокат українки Ендрю Стерн розповів, що Плекан та інші постраждалі подали судовий позов на компанію, через яку стався обвал будівлі. Після 17-тижневого суду постраждалим виплатили 227 мільйонів доларів, з яких 95,6 мільйонів отримала українка.

Через обвалення 2013 року 52-річна Марія Плекан зазнала серйозних травм. У день інциденту жінка зайшла у комісійний магазин на четвертому поверсі. Поки вона була всередині, сусідній будинок обвалився на будівлю, в якій знаходилась іммігрантка.

Внаслідок трагедії загинули 7 людей, десятки були поранені. Марія провела під завалами понад 13 годин. Їй довелося пережити більше 30 операцій, однією з яких стала ампутація ніг до стегна. Крім того у неї діагностували ниркову недостатність, а через пошкодження горла Марія на кілька місяців втратила здатність розмовляти.

Коли українку виписали з лікарні, вона жила в будинку для літніх людей у Західній Філадельфії. Її доволі часто відвідували двоє дітей та перекладач, які прилітали з України.

В США українка відсудила 95 мільйонів доларів

Фото: Марія Плекан (Колаж РБК-Україна)

Суми компенсацій, які отримають інші постраждалі та родини загиблих, адвокат Ендрю Стерн розкрити не може, оскільки не дозволяють правила конфіденційності в арбітражному процесі.

За вироком суду фінансову відповідальність за трагедію 2013 року покладено на Армію порятунку, Річарда Башіано (нью-йоркський гравець на біржі нерухомості) та його компанію STB Investments Corp., а також на головного архітектора центральної частини міста Плато А. Марінакоса-молодшого.

Суд визначив, що Армія порятунку проігнорувала попередження про небезпеку, а присяжні дійшли висновку, що Башіано найняв некваліфікованих та неліцензованих підрядників для виконання робіт за рекомендацією Марінакос-молодшого. Таким чином грошові стягнення на користь постраждалих були розділені: $200 млн має сплатити Армія порятунку, $27 млн – Річард Башіано та STB Investments Corp.

До речі, у Харкові чоловік побив підлітка з інвалідністю спецзасобами.