ua en ru

Став відомий лауреат Букерівської премії

Став відомий лауреат Букерівської премії Фото: facebook.comManBookerPrize

Нагорода вручається за кращий твір англійською мовою

Лауреатом Букерівської премії стала письменниця з Польщі
Ольга Токарчук. Про це повідомила прес-служба премії.

Нагорода вручається за кращий твір англійською мовою. У 2018 році її отримала польська письменниця-за книгу "Бігуни" ("Flights"). У Польщі твір вийшов ще в 2007 році, однак на англійську мову її перевели лише недавно.

Як пояснили в оргкомітеті премії, "Бігуни" – "роман з парних фрагментів, починаючи з XVII століття до теперішнього часу, пов'язані темами подорожей і людської анатомії", а сама книга є поруч "міркувань про приїзди, вибуття і непостійності". По суті, це серія новел про людей з різних країн, яких сама письменниця назвала "сучасними кочівниками".

Став відомий лауреат Букерівської премії

Фото: Ольга Токарчук (pl.wikipedia.org)

На батьківщині Ольги Токарчук письменниця піддавалася критиці за свою твір. Одну з новел місцеве новинне агентства охарактеризувало як антихристиянську, після чого письменниці довелося наймати особисту охорону.

В шорт-лист Букерівської премії також входили книги корейської письменниці Хан Кан, а також представника Угорщини Ласло Краснахоркаи південнокорейського письменника Хана Гана, француженки Вирджини Депант, іракського письменника Ахмеда Саадави.

Нагадаємо, що у США вибрали кращих артистів року.

У неділю, 20 травня в Лас-Вегасі журнал Billboard вручив свої нагороди артистам за їх досягнення в музиці і шоу-бізнесі.

Що значить День Європи для України