ua en ru

Стали відомі регіони, де живуть найщасливіші українці

Стали відомі регіони, де живуть найщасливіші українці Фото: Щаслива українка (РБК-Україна)

Соціологи провели опитування в різних регіонах України

У 2017 році більше половини українців відчували себе щасливими. Про це повідомила директор фонду "Демографічний ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна в інтерв'ю "Громадскому радіо".

Практично у всіх регіонах України, крім Донбасу, мешканці почували себе щасливими або періодично щасливими.

Майже 59% українців сказали, що були щасливі в 2017 році. Такі результати показало опитування, який провели спільно фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Київський міжнародний інститут соціології.

Найщасливіші українці живуть у Західних регіонах України, там число задоволених життям перевищила 68%. У центральній частині України щасливих теж багато – 57%, у Південних областях країни – приблизно половина,всього 51%, і в Східних регіонах -55%.

Найгірше ситуація на Донбасі, там щасливих виявилося лише 27%, а от нещасних набагато більше – 64%.

"В основному щасливими, згідно з нашим опитуванням, почуваються у всіх регіонах, за винятком Донбасу. Донбас - це взагалі сумний регіон. Вони не відчувають себе щасливими, і серед відчуттів, які виникають у них, коли вони думають про Україну, на першому місці тривога і безвихідь. Тому дуже потрібно з цими людьми працювати. Тут ще грає роль і вік населення. Сільське більш старше, тому це відіграє велику роль. Сільське населення більш песимістично налаштоване, але з іншого боку, вони теж відчувають себе щасливими", - розповіла Ірина Бекешкіна, директор фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

І практично всі регіони виявилися солідарні у впевненості або надії на те, що наступний рік буде кращим, ніж попередній.

Нагадаємо, соціологи назвали кількість українців, яким не вистачає грошей навіть на їжу.

Соціологи розповіли, що в Україні станом на 2017 рік рівень бідності становить 12%.