Стало відомо, що роблять українські чиновники для забезпечення пожежної безпеки
ДСНС повинні отримати чотири вертольоти для рятувальних операцій
Після пожежі в російському місті Кемерово в ТЦ "Зимова вишня", в результаті якого, за офіційними даними, загинули 64 людини, в Україні задумалися про пожежну безпеку в місцях масового скупчення людей.
З 26 березня Державна служба з надзвичайних ситуацій почала перевірку українських ТРЦ. У виданні "Слово і Діло" розповіли, що роблять українські чиновники і політики для пожежної безпеки.
Два роки тому, згідно з обіцянкою міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, стартувала реформа ДСНС. У вересні 2016 року міністр презентував її концепцію. Вона передбачає, зокрема, розширення мережі місцевих пожежних команд та залучення добровольців до забезпечення пожежної охорони. Безпосередньо реалізація реформи почалася в минулому році.
Також до 2017 року президент України обіцяв, що ДСНС передадуть близько 100 одиниць техніки.
"Нарешті зрушило з мертвої точки питання матеріального забезпечення служби. У минулому році вона отримала 67 одиниць пожежно-рятувальної техніки. В цьому році у ваше розпорядження надійдуть ще близько 100 одиниць", – заявив глава держави.
У результаті Служба з надзвичайних ситуацій отримала 57 пожежно-рятувальних автоцистерн, також були передані від уряду Китаю 25 одиниць інженерної та автомобільної техніки.
Нещодавно президент обіцяв, що в цьому році ДСНС отримає чотири вертольоти, зокрема рятувальний і медичний для евакуації поранених.
В 2016 році голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський пообіцяв облаштувати три інноваційних пожежних депо. До кінця року в Лимані запрацював перший в Україні Центр безпеки громадян, на початку минулого року з'явилися ще два. У центрах розміщується екіпаж рятувальної служби, наряд поліції і карета швидкої допомоги.
Новітня модель протипожежної служби повинна була запрацювати до кінця 2016 року в Полтавській області. Голова облдержадміністрації Валерій Головко повідомив, що дві об'єднані громади стали учасниками відповідного пілотного проекту, був підписаний меморандум про співпрацю з ДСНС. Однак до реалізації проекту справа не дійшла, до кінця року нова модель служби так і не з'явилася.
Мер Дніпра Борис Філатов обіцяв придбати унікальний пожежний автомобіль.
"Ми виділили фінансування і до березня наступного року придбаємо нову пожежну машину. У місті дуже висока забудова, і в разі, якщо станеться якась позаштатна ситуація, пожежа, буде ускладнена евакуація людей з верхніх поверхів. Тому, однозначно, ця покупка дуже серйозна і дорога, близько 1 мільйона доларів", – заявив міський голова в березні 2016 року.
Пожежний автомобіль з 56-метровими сходами підрозділам ДСНС вручили в березні 2017-го. Крім того, рятувальники отримали 238 комплектів захисного одягу на суму близько 5,2 млн грн.
Схожу покупку анонсував мер Рівного Володимир Хомко. На придбання пожежної драбини, яка повинна досягати 9-го поверху, повинні виділити кошти від облдержадміністрації та міської ради. Станом на кінець року з бюджету Рівного поки що виділили лише 2,5 тис. грн.
Оновили обладнання рятувальникам в Луганській області.
"До кінця року буде закуплено гідравлічний інструмент, автомобільна техніка, піноутворювач та інше сучасне професійне обладнання", – обіцяв голова обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.
У грудні минулого року виданню "Слово і Діло" в адміністрації повідомили, що все обіцяне рятувальники отримали.
В повному обсязі не впорався зі своєю обіцянкою голова Тернопільської ОДА Степан Барна. Він планував у минулому році відкрити 11 пожежних частин, але відкрив сім. Ще мінімум чотири пожежні команди Барна обіцяє створити в 2018 році.
До речі, у Києві перевірять пожежну безпеку кіосків і зупинок біля станцій метро.