ua en ru

Стало відомо, які спеціальності найбільш затребувані в Україні

Стало відомо, які спеціальності найбільш затребувані в Україні Фото: Гроші (flickr.com/National Bank Of Ukraine)

Українцям розповіли, які вакансії користуються попитом

Служба зайнятості України назвала найбільш затребувані професії в країні. Так, на українському ринку праці на даний момент найбільше затребувані робочі спеціальності. Про це повідомляється на сайті Держслужби.

За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (23%), торгівлі і ремонту автотранспорту (16%) та на транспорті (9%).

За професійними групами, великим попитом користуються кваліфіковані робітники з інструментом (22% від загальної кількості пропозицій), а також робітники з обслуговування, експлуатації обладнання і машин (21% від усіх пропозицій).

"Роботу для фахівців, які працюють "руками", знайти найпростіше і заробітна плата для таких вакансій пропорційно збільшується від рівня кваліфікації спеціаліста", - додали в Службі зайнятості.

Варто відзначити, що за даними Служби зайнятості, в 2017 році український ринок праці продемонстрував позитивну динаміку порівняно з аналогічним періодом за минулий рік. Порівняно з 2016-м, кількість вакансій в Україні збільшилася на 11%.

При цьому заробітна плата в Києві та інших великих містах України суттєво перевищує середній показник по країні.

За 11 місяців поточного року Держслужба зайнятості працювала зі 180 тисячами роботодавців і більше мільйона вакансій. Зазначається, що станом на 11 грудня, по всій Україні зафіксовано понад 104 тисячі вакантних пропозицій.

До речі, блогер оцінив масштаби тіньової економіки.

У мережі порівняли реальні заробітні плати в Україні з офіційними. Про це написав відомий український блогер та журналіст Денис Казанський на своїй сторінці у соцмережі Twitter. Він зазначив, що за наведеним прикладом можна оцінити масштаби тіньової економіки в країні.

"Зустрів знайомого. Він каже: офіційно отримую мінімалку 3500, насправді дохід в місяць 70 тисяч гривень (робота + неоформлений бізнес). Добре на цьому прикладі оцінювати масштаби тіньової економіки", - написав журналіст.