ua en ru

Стало відомо, для якого саме свята була написана знаменита різдвяна пісня Jingle Bells

Стало відомо, для якого саме свята була написана знаменита різдвяна пісня Jingle Bells Фото: Різдвяна пісня (Колаж РБК-Україна)

Початкова мелодія істотно відрізняється від сучасного варіанту

Композиція Jingle Bells насправді була призначена зовсім для іншого свята. Про це пише британське видання The Mirror.

Jingle Bells — американська різдвяна пісня, яку написав Джеймс Лорд Пьерпонт в 1897 році і офіційно зареєстрував під назвою One Horse Open Sleigh 16 вересня 1858 року.

Ця пісня була перекладена на багато мов світу і особливу популярність вона завоювала в 1940-і роки, завдяки виконанню Б. Кросбі.

Сучасна мелодія істотно відрізняється від першої оригінальною.

А нещодавно стало відомо, що One Horse Open Sleigh була написана до зовсім іншого свята – Дня Подяки.

Згодом, завдяки тексту пісні, який оповідає про зимові забави і витівки, пісню стали використовувати напередодні різдвяних свят. Не останню роль в цьому зіграли і слова пісні, де згадуються катання на санках.

Крім того, у другому куплеті згадується якась Фанні Брайт, що вказує на романтичний характер пісні.

Є припущення, що пісня спочатку планувалася для шкільних ранків, але історики, які вивчали походження знаменитої пісеньки, стверджують, що спочатку пісню припускали використовувати на вечірках, так як сам текст звучить досить фривольно.

Згідно інформації, опублікованої на порталі History.com, Jingle Bells була першою піснею, що пролунала з космосу в 1965 році.

У листопаді 2017 року музикант і саунд-інженер Лорд Винетейро опублікував відео, в якому зіграв на фортепіано добірку традиційних різдвяних мелодій, написаних з XVI до XXI століття. У числі інших він також виконав і Jingle Bells.

Відео: Jingle Bells original song (Уoutube.com/Sebastian Bledea)

До речі, O. Torvald здивували прем'єрою пісні до Нового року.

Український рок-гурт o.torvald представила пісню "Ракамакафо" у фіналі вокального шоу Х-фактор, в якій співають про Новий рік.