ua en ru

Стало відомо, скільки радянських книг в бібліотечних фондах України

Стало відомо, скільки радянських книг в бібліотечних фондах України Фото: Виставка "Відродження бібліотек Сходу України" (facebook.com/verkhovna.rada.ukraine)

У Києві показали становище бібліотек у східних областях

Стало відомо, що за статистикою, бібліотечні фонди України на 80% складаються з книг радянського періоду. При цьому на закупівлю нових книг держава витрачає 1-2% коштів від загального фінансування бібліотечної сфери. А новинки українських видавництв взагалі не потрапляють до бібліотек.

В Україні на душу населення закуповується 0,02-0,05 книг на рік, тоді як в Західній Європі - 1 книга. Всього 27,6% публічних бібліотек України мають комп’ютери. Електронні каталоги обліку книжкового фонду ведуть лише 2,5% публічних бібліотек. Про це повідомляється на сторінці ВРУ в соцмережі Facebook.

Дані передають з коментарів до світлин, які представлені на виставці "Відродження бібліотек Сходу України", що експонується у кулуарах Верховної Ради з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.

Організатори фотовиставки, - Благодійний фонд "Бібліотечна країна" за сприяння Програми національних обмінів, що фінансується Європейським Союзом та Національний фонд підтримки демократії (США), намагаються привернути увагу політичної еліти до сучасного стану бібліотек України та необхідності їх модернізації.

Вагома частина представлених фотографій висвітлюють становище бібліотек в Донецькій та Луганській областях, зокрема у Слов’янську, Краматорську, Покровську, Старобільську та інших. Відзначається, що бібліотеки сходу України переживають нелегкі часи, деякі з них евакуйовані з зони конфлікту і мають розпочинати роботу в нових умовах.

Стало відомо, скільки радянських книг в бібліотечних фондах України

Скріншот поста (facebook.com/verkhovna.rada.ukraine)

Директор Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Горького Інна Риб’янцева вивезла статутні документи та печатку з окупованого Луганська та налагоджує роботу бібліотеки в Старобільську з нуля і за новою концепцією, створюючи сучасний інформаційний центр. Вона розповіла, що "бібліотека втратила всі книжкові фонди, але наразі маємо близько трьох тисяч нових книг, подарованих небайдужими громадянами".

"Бібліотечна сфера України потребує корінної реформи та модернізації", - відзначила засновник благодійного фонду "Бібліотечна країна" Тамара Сухенко.

"Це передбачає багато змін, зокрема зміни критеріїв оцінки ефективності бібліотек, кваліфікаційних вимог до кадрів, перегляд нормативів забезпечення населення публічними бібліотеками, норм комплектування на душу населення, створення єдиного електронного каталогу тощо. Утім наразі у 80% публічних бібліотек відсутній навіть інтернет", - додала Сухенко.

До речі, в зоні АТО не вистачає українських книжок.