ua en ru

Стало відомо, скільки коштує стати графом, князем або героєм АТО

Стало відомо, скільки коштує стати графом, князем або героєм АТО Фото: Орден України (mvs.gov.ua)

З'явилися ціни за «липові» титули і нагороди

Отримати титул дворянина або графа тепер може хто завгодно, оскільки за це доведеться заплатити кілька тисяч доларів. Про це повідомляє телеканал «Україна».

Проте тепер просто потішити марнославство вже недостатньо. Деякі купують нагороди, щоб бути волонтерами, правозахисниками, військовими і навіть героями. З 2015 року в Україні почали продавати так звані недержавні медалі для солдатів і волонтерів АТО.

Штампуванням «липових» медалей займаються в Києві – за 140 гривень кому завгодно можуть зробити орден навіть героя АТО. Однак такими медалями можна лише вихвалятися.

«Зрозуміло, пільги ви з цими медалями не отримаєте. Але красуватися ними перед друзями або дівчиною, в люди вийти. Не всім же героям справжні медалі дають», – розповіли на виробництві.

Мода на пошук в родоводі дворянських коренів прижилася в Україні ще з 90-х років. Зараз налічується більше тисячі українців, які отримали різноманітні титули. Так, у Києві живе близько сотні дворян.

«Щоб отримати титул графа, барона або князя потрібно принести оригінали документів, які підтверджують історію роду. В цьому випадку доведеться заплатити тільки за послуги архіваріусів – в районі 500 грн», – розповів голова Київського дворянського зібрання Олександр Попов.

«Липові» організації зараз виставляють стабільні ціни. Наприклад, титул графа обійдеться в 5 тис. доларів, барона – у 7 тис. доларів, а князя – 10 тис. доларів.

Однак і цим не обмежилися. У Британії українців запідозрили в тому, що вони видавали липові премії від Оксфордського університету.

«Протягом 17 років видавали певні документи, зараз скандал з цього приводу. З 2017 року харківський бізнесмен переконував українців, що справжня нагорода. Клієнтам сипали пил в очі – аферисти навіть возили своїх «лауреатів» в Британію. Церемонії вручення проводили за кілька кварталів від знаменитої установи. Сама церемонія проходила в дуже фешенебельних великих залах, там грала жива музика і все виглядало дуже дорого», – розповів адвокат Віталій Маньков.

Ціна на псевдонагороди досягала 10 тисяч фунтів.

Раніше повідомлялося, що харківський бізнесмен роками підробляв дипломи та премії Оксфорда.