Стало відомо, скільки українців вважають стан свого здоров'я жахливим
Дослідники з'ясували, що думають жителі України про свій фізичний стан
В Україні 20% людей вважають стан свого здоров'я поганим або дуже поганим, а 38% опитаних оцінили його як хороший або дуже хороший. Посереднім (ані гарним, ані поганим) своє здоров'я визнали 41% респондентів. Всеукраїнське опитування було проведене у Київському міжнародному інституті соціології (КМІС).
У порівнянні з 2015-м дослідження не фіксують ані поліпшення, ані статистично значущого погіршення в тому, як жителі України оцінюють стан свого здоров'я.
Соціологи об'єднали дані досліджень, проведених протягом двох років (з травня 2015 по травень 2017). За їхніми даними, серед молоді у віці від 18 до 29 років здоровими себе відчувають 70%; у віці від 30 до 39% років – 56%; від 40 до 49 років – 39%; від 50 до 59 років – 25%; від 60 до 69 років – 12%; старше 70 років – 6% опитаних.
Варто відзначити, що незалежно від вікової групи, чоловіки оцінюють своє здоров'я трохи краще, ніж жінки. Серед всіх чоловіків від 18 років і старше здоровими себе назвали 45%, серед жінок – 33%.
Дані опитувань КМІС 2015-2017 років показали, що серед найменш заможних верств населення (тих, кому не вистачає грошей навіть на їжу) здоровими себе назвали 21% респондентів. Серед людей з відносно високим рівнем матеріального добробуту здоровими себе вважають 70% опитаних.
Згідно з результатами опитування, відсоток тих, хто відчуває себе здоровим, в містах вище (40%), ніж у сільській місцевості (34%).
Фахівці переконані, що це може бути пов'язано як з умовами праці та рівнем матеріального добробуту (який вище в містах, ніж у сільській місцевості), так і з доступністю послуг з охорони здоров'я (більш розвинена мережа лікувальних закладів у містах).
За даними опитування, серед тих, хто має дуже хороше здоров'я, відчувають себе щасливими 88%, серед тих, хто має дуже погане здоров'я, щасливими себе назвали всього 19%.
В опитуванні взяли участь 2040 респондентів з 108 населених пунктів України. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося виключно на підконтрольних територіях Україні.
До речі, у Запоріжжі автомобілі заважали "швидкої" доставити дитину в аеропорт.