ua en ru

"Стало соромно": сім'я переїхала з Росії в Україну через свою громадянську позицію

"Стало соромно": сім'я переїхала з Росії в Україну через свою громадянську позицію Фото: Подружжя підтримували Майдан (flickr.com/aitorruizdeangulo)

За словами Олексія, сім'я в Росію повертатися не планує

Олексій і Жанна Шумак з Санкт-Петербурга виїхали з Росії через свою проукраїнську позицію. Сім'я приїхала в Дніпропетровську область ще взимку 2014 року і мсейчас проживає в маленькому селі, повідомляє "Радіо Свобода".

Подружжя, які підтримували український Майдан і не приховували свого негативного ставлення до анексії Криму Росією та участі Росії в бойових діях на Донбасі, піддалися погрозам. Їх не розуміли батьки та друзі. Олексію розбили авто, на якому він їздив, оклеив наклейками на кшталт "Я вимагаю вивести війська з України"

"Так, нам до цих пір соромно. Ми з російськими паспортами. Зараз мій статус - особа, яка подала документи на отримання статусу біженця. Міграційна служба розглядала наше питання півтора року і відмовила, я вважаю, необґрунтовано", - сказав він.

За словами Олексія, сім'я в Росію повертатися не планує.

"Для нас Росія - це закрита тема, ми туди не повернемося. Мабуть, ми вже виросли з цього - бути рабами, ми хочемо бути вільними людьми і жити у вільній країні. Чому ми, власне, і поїхали в Україну. Майдан і події, які відбулися після цього, нас надихнули на те, що Україна буде вільною, що вона не буде черговим клоном Росії. Якщо у нас тут нічого не вийде, що ж, будемо намагатися знайти свою долю в інших країнах, які нас приймуть", - сказав Олексій..

Олексій вважає, що Росія - це "заповідник рабів".

"Якщо згадати історію, ще до Жовтневого перевороту Росія була державою, яка рідко масово повставала. А після Жовтневого перевороту була потужна "селекція": всіх, хто прагнув свободи, знищували. Тобто можна сказати, що Росія - якийсь "заповідник рабів". Є люди, які мислять інакше, але їх мало, і я не розумію, як вони там живуть. Мене тримало в Росії думка про те, що я там народився, це моя країна, і я її можу змінити. Потім зрозумів: це ложка дьогтю псує бочку меду, а ложка меду ніяк не змінить бочку дьогтю. Аж ніяк. Я для себе ці спроби завершив ще в 2011 році, коли побачив, як відбуваються в Росії вибори", - підсумував росіянин.

Нагадаємо, що стало відомо, про що мріє Путін.