ru ua

"Стане символом": відомий АТОшник розповів про роль Аміни Окуєвої в українсько-російській війні

"Стане символом": відомий АТОшник розповів про роль Аміни Окуєвої в українсько-російській війні Фото: Аміна Окуєва (odcrisis.org)

За словами Євгена, Аміна стане символом чеченського народу

Ветеран "Айдара", громадський активіст, біолог Євген Дикий розповів, яку роль зіграла вбита Аміна Окуєва в російсько-українській війні. Своїми думками АТОшник поділився в інтерв'ю Gazeta.ua.

"Її роль після смерті може стати вагомішою, ніж за життя. Прижиттєва роль Аміни була важлива насамперед у інформаційному сенсі. Вона була одним із впізнаваних облич чеченських добровольців. Привертала увагу до моментів, про які часто забуваємо. Наприклад, до іноземних добровольців, що воюють на нашому боці. Ми інколи поводимося стосовно них, як невдячні свині", - сказав Дикий.

За словами Євгена, Аміна стане символом чеченського народу.

"Аміна Окуєва стане символом чеченського народу, мученицею", - підсумував військовий.

Також активіст впевнений, що про загиблих бійців треба говорити тільки з повагою.

"Про загиблих треба говорити гідно. Потрібно пам'ятати, що в країні – ­війна. Що є люди, які постійно ризикують своїм життям, які кожен день умирають. Було б непогано, якби не просто казали, що сьогодні загинули стільки-то бійців. А називали ім'я й прізвище, розповідали, скільки дітей у нього чи у неї залишилося, ким ці люди були в мирний час.

Про живих героїв треба говорити без пафосу. Не так про них – як із ними. Краще їм давати слово. Вони самі скажуть", - сказав Євген.

Нагадаємо, що Аміна Окуєва була вбита ввечері 30 жовтня на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області. Вона перебувала в машині зі своїм чоловіком, командиром чеченського батальйону імені Джохара Дудаєва Адамом Осмаєвим, коли їх автомобіль обстріляли. Окуєва загинула на місці, її чоловік отримав поранення, проте його життю загрози немає. Це був не перший напад на Окуеву і Осмаєва в цьому році.

1 червня вони домовилися про інтерв'ю з нібито французьким журналістом Алексом Вернером із Le Monde на вулиці Кирилівській в центрі Києва. При зустрічі Вернер дістав з коробки пістолет "Глок" і вистрілив у груди Осмаєву, після чого Окуєва з нагородного пістолета марки ПМ чотири рази вистрілив у нападника, поранивши його.