ua en ru

"Варто працювати вчителем": відомий педагог звернувся до молодих українців

"Варто працювати вчителем": відомий педагог звернувся до молодих українців Фото: Вчитель (УНІАН)

Українець прокоментував професію педагога в нашій країні

Український учитель Сергій Горбачов розповів, чи варто працювати вчителем, і які підводні камені у цій професії. Про це він повідомив у своєму блозі.

"Робота вчителя - складна, емоційно виснажлива, насичена. Вона вимагає величезної концентрації, відповідальності, вміння бачити себе зі сторони, поваги до дітей.І - головне - вона вимагає, щоб психологічно людина була налаштована на спілкування з дітьми, простіше кажучи - щоб діти не дратували", - написав він.

На думку педагога, якщо ви нормально сприймаєте дитячі пустощі - йдіть працювати в школу.

"Якщо ж діти вас дратують - навіть не потикайтеся до школи, не завдавайте шкоди дітям, не губіть власне здоров'я. Краще працюйте десь в іншому місці. Але якщо ви спокійно ставитеся до дитячих витівок, до дитячого галасу та безкінечних запитань, якщо вам цікаво спостерігати зростання маленької людини, якщо вам хочеться вигадати щось таке, щоб діти порозкривали роти від здивування красою та безкінечною глибиною знань - йдіть до школи", - продовжив Горбачов.

Педагог вважає, що ця професія дуже надихає.

"Бо коли ти виходиш з класу, усвідомлюючи, що діти сьогодні, після твого уроку, знають більше, вміють більше, що вони трохи інакше сприймають світ - це надихає, це надає сенс життю. Тоді це - чудова робота для людини, яка хоче прожити життя не марно. І наостанок. Опановуйте методику викладання. При всій повазі до історії педагогіки, тонкощів правопису тощо - вони вас не врятують, якщо ви не вмієте поставити мету, вмотивувати дітей, організувати спільну роботу", - підсумував вчитель.

Як раніше повідомлялося, заслужена вчителька України виїхала з країни на заробітки.