ua en ru

"Соромно": священики УПЦ МП обурилися випадком з відспівування дитини в Запоріжжі

"Соромно": священики УПЦ МП обурилися випадком з відспівування дитини в Запоріжжі Фото: Священики (Львівська єпархія УПЦ)

Інцидент стався в храмі Іоанна Кронштадтського

Священики УПЦ МП назвали випадок з відмовою відспівувати дитини в Запоріжжі обурливим. Про це вони заявили "Укрінформу".

"Мені соромно за те, що сталося, мені б і в голову не прийшла думка питати, в якій Церкви хрестили дитину. Я добре пам'ятаю, що казав покійний Блаженніший Володимир Сабодан: людей з УПЦ КП і УАПЦ перехрещувати не потрібно. А раз хрещення дійсне, можливе і відспівування", - говорить один столичний благочинний.

"Все, що сталося, вважаю підлістю по відношенню до батьків дитини і порушенням апостольських правил. На російських церковних сайтах є правило батька церкви Василя Великого. Він стверджує, що слід визнавати хрещення людей, які інакше мислять про деякі церковних предметах, адже вони належать до церкви. Ті, хто забороняють відспівувати небіжчиків з невизнаних церков, зазіхають на авторитет Отців церкви", - додав ще один митрофорний протоієрей.

Один батюшка заявив, що серйозно вивчив цю тему.

"Я серйозно вивчав тему, оскільки давно хотів відповісти собі на це питання, спираючись на документи. На офіційному сайті РПЦ знайшов цю відповідь. Нам пропонують ознайомитися і брати для вирішення книгу російського священика Олександра Усатова, де на 29-й сторінці чітко написано, цитую: "Англікани, лютерани, реформати, старообрядці і сучасні розкольники (наприклад, українські філаретівці) приймаються за другим чином - через Миропомазання..." Їхнє хрещення визнається, а значить, виходячи з цього, ми не маємо права не відспівати, тому що людина була крещена", - сказав він.

"Випадок обурливий. І проблема не у відсутності канонів для відспівування, а у відсутності милосердя. Я відспівував віруючих вірменської церкви і АТОшника, який наклав на себе руки, бо вважаю, що у нього була зламана психіка, і сталося це на фронті, коли він захищав Україну", - зазначив священик з Волині.

"Я відспівував віруючих КП. І не бачу для цього жодних перешкод, окрім "благословень" окремих архієреїв", - заявив батюшка з Сумської області.

Нагадаємо, в Запоріжжі люди приносять ляльки до церкви УПЦ МП, де відмовилися відспівувати загиблої дитини.