ru ua

Добу не вставав: у зоопарку під Києвом відвідувачі мало не вбили ведмедя

Добу не вставав: у зоопарку під Києвом відвідувачі мало не вбили ведмедя Фото: Ведмідь Тобі (Facebook Михайла Пінчука)

Відвідувачі звіринця "12 місяців" годували тварину всім, чим завгодно, крім овочів

У приватному зоопарку під Києвом ледь не загинув камчатський ведмідь Тобі - він сильно захворів через "жалісливих" відвідувачів, які нагодували його невідповідними для ведмедів ласощами. Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці власник звіринця Михайло Пінчук.

"Я не знаю, як ще пояснити, що тварин не можна годувати продуктами принесеними. Найпростіша річ, яку ми їмо кожен день, може виявитися фатальною для якоїсь тварини. Коли ми лабораторно досліджували, що таке з'їв Тобі - ми знайшли що завгодно, крім овочів, які ми пропонуємо як частування для ведмедів. Наприклад, курку, якої немає у нього в раціоні і взагалі в зоопарку", - розповів Пінчук.

Він зазначив, що Тобі ледве-ледве врятували, і співробітники зоопарку дуже переживали.

"Коли сидиш вночі, а перед тобою реально плаче і не може встати величезний звір, та ще до нього можна підійти і дізнатися що сталося - не спить весь зоопарк, проходить з'їзд лікарів, у ведмедя разів двадцять стріляєш препаратами (що абсолютно не приносить йому задоволення) та інше, просто не знаєш, що робити, крім як, м'яко кажучи, засмучуватися. Добре хоч вижив, інтоксикація була найсильніша, добу не вставав", - написав власник зоопарку.

Михайло Пінчук також повідомив, що безпечні частування для вихованців можна купити в самому зоопарку, і обійдуться вони в невелику суму.

"Ми розуміємо, що поспілкуватися, а значить погодувати тварин, хочуть всі. Ми бачимо, як це неминуче відбувається у всіх зоопарках. Ми спеціально для цього продаємо по собівартості стаканчики з кормом - на 15 гривнях ніхто не розориться, є зоопарки, де таке продають по 100", - підкреслив він.

До речі, волонтери врятували осиротілого пса, за яким не доглядали шість років.