ru ua

"Вільної ніші насправді немає": Андрухович заявив, що в мовній сфері має бути державний тиск

"Вільної ніші насправді немає": Андрухович заявив, що в мовній сфері має бути державний тиск Фото: Юрій Андрухович (Марієнко Андрій / УНІАН)

Письменник впевнений, що це допоможе розвитку

Незважаючи на еволюційний розвиток української мови, державні органи повинні здійснювати тиск у цьому напрямку. Про це заявив письменник Юрій Андрухович в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK.

"Я повністю згоден, що розвиток української мови в культурному просторі повиннен бути еволюційним, але "м'який тиск" державних органів повиннен доповнювати. Я маю на увазі, що повинна бути досить помітна і відчутна участь держави в цьому еволюційному процесі. Тому що вільної ніші насправді немає", - вважає Андрухович.

За його словами, в цьому процесі має бути взаємодія державних органів і суспільства.

"Слово "квоти" не подобається нікому. Але в будь-якому разі їх і деякі європейські демократії давно застосовували. Ми всі знаємо про французькі приклади обмеження англомовної продукції в ефірі", - сказав письменник.

Відео: Юрій Андрухович (youtube.com/Телеканал ZIK)

Андрухович зазначив, що музика в публічному просторі повинна бути справою держави.

"Радіостанція, яка одночасно спілкується з сотнями тисяч людей – це публічний простір, і тут має бути участь держави", - вважає він.

"У нас ожило кіно, почали виробляти фільми. До мене все частіше звертаються продюсери українського кіно, які просять тексти, щоб екранізувати їх. І не тільки до мене. Я знаю десятки колег, до яких звертаються. У нас би цього не було, якби державна влада не поставила певних бар'єрів щодо російської продукції", - додав Андрухович.

Раніше Забужко розповіла про стан державної мови.