ua en ru

"Своїми силами не потрапимо": експерт розповів, як можна повернути Донбас

"Своїми силами не потрапимо": експерт розповів, як можна повернути Донбас Фото flickr.com osce_smmu

Він відзначив, що багато залежить від РФ

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський розповів, як Україна може повернути Донбас. Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Апостроф".

Микола заявив, що не бачить, яким чином Україна може повернути собі контроль над окупованим Донбасом, крім проведенням миротворчої місії.

"Без проведення миротворчої місії ми своїми силами туди (на Донбас) не потрапимо", - вважає експерт.

За його словами, введення такої місії пов'язано з труднощами прийняття рішень в Раді Безпеки ООН.

"По-перше, до припинення розмов про Мінських домовленості я не бачу перспектив, що Росія погодиться на рішення про миротворчої місії. А от якщо ці розмови будуть припинені, якщо визнають, що Мінські домовленості провалені і винуватицею такого провалу є РФ, за що вона підлягає додаткової порції санкцій, тоді вона перетвориться в бік цього конфлікту. А у відповідності зі статтею 27 того ж Статуту ООН, сторона конфлікту не бере участі в голосуванні по зв'язаних з ним питань, позбавляється в них права вето. І тоді питання про самої місії, про мандат місії і тим більше про участь у цій місії вирішуються без Росії", - розповів Сунгуровський.

Він вважає, що поки відповіді Росії немає з питання введення миротворців на Донбас, це просто розмови.

Нагадаємо, що Микола Сунгуровський розповів про можливий сценарій розвитку подій на Донбасі. Експерт зазначив, що політика і дипломатія в якомусь сенсі схожі на "договірняк".