ua en ru

Священикам УПЦ МП заборонили служити капеланами в Нацгвардії (оновлено)

Священикам УПЦ МП заборонили служити капеланами в Нацгвардії (оновлено) Фото: РПЦ (kremlin.ru)

У прес-службі Нацгвардії прокоментували Положення про службу військового духовенства

Міністерство внутрішніх справ заборонила священикам Української православної церкви Московського патріархату нести капеланську службу в Національній гвардії. Про це повідомив заступник командувача Нацгвардії у роботі з особовим складом Ярослав Сподар, передає ТСН.

"Дійсно, Національна гвардія перша серед силових структур України ввела в штат 44 військових священика. На сьогодні за трудовим договором у військових частинах НГУ працюють 38 капеланів, це священики Української православної Церкви Київського патріархату, Української греко-католицької Церкви, Української автокефальної православної Церкви", - сказав він.

Нацгвардія вже провела з капеланами тижневий курс з тактичної медицини і щодо взаємодії з психологами.

"У нас заборонено священикам УПЦ МП бути капеланами. Вони хочуть, але у нас так не можна. Це була не тільки наша думка, а й думка Міністерства культури, Міністерства юстиції. Є відповідний наказ Міністра внутрішніх справ, в якому чітко зазначено: "не допускаються священики, духовні центри яких знаходяться на території країни-агресора", - підкреслив він.

Відзначимо, що насправді священики тих релігійних організацій, центри яких знаходяться на території країни-агресора, можуть бути недопущені на територію військової частини.

"Жоден нормативно-правовий акт не забороняє і не обмежує військовослужбовцям Нацгвардії свободу світогляду і віросповідання, свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність... Наказом МВС затверджено Положення про службу військового духовенства (капеланську службу) в Національній гвардії України, проте не заборонено, як подають заголовки в деяких ЗМІ, діяльність священиків УПЦ МП", - пояснили снили в прес-службі Нацгвардії.

Раніше українців розлютив посібник УПЦ МП, де війну на сході назвали "братовбивчою".