ua en ru

"Такого не було навіть у Геббельса": Бабченко розповів, чому російські журналісти гірші за фашистів

"Такого не було навіть у Геббельса": Бабченко розповів, чому російські журналісти гірші за фашистів Колаж РБК-Україна

РосЗМІ, на його думку, - це засоби масового зомбування

Такі путінські пропагандисти, як Кисельов, Толстой, Соловйов або Бабаян, не мають ніякого відношення до журналістики. Про це заявив Аркадій Бабченко в ефірі "112".

"Те, чим вони займаються, до журналістики не має ніякого відношення. "Перший канал", "РТР" - це засоби масового зомбування. Це агентства, які застосовують певні форми психотропної зброї проти власного народу. І добре б проти власного, так вже по периметру пішло. Ті люди, які організовують загони або якісь громади, знаходять добровольців і відправляють їх воювати на Донбас, - вони не мають таких потужностей, які має телебачення", - зазначив журналіст

"Хочу сказати, що Ернст, Добродєєв і Кисельов свої гроші отримують не дарма - вони їх відпрацьовують. Зараз істерія стихла, але в 14-му році було страшно. Коли ти бачиш, як у половини міста скляніють очі і з ними неможливо говорити. Плівка впала і все: "Кримнаш, і ми великі". Я думаю, що це взагалі вперше в історії людства таке сталося, тому що такого інструменту не було навіть у Геббельса. У Геббельса були друковані видання, радіо, телебачення за ступенем впливу - могутніше. Там зомбування йде відразу в мозочок, минаючи підкірку, - логічні центри там не задіюються", - додав він.

За словами Бабченко, радянська пропаганда була сильнішою за нинішню російську і апелювала до людських почуттів.

"Радянська пропаганда, може, була і сильніше російської, але при всьому при цьому вона говорила: "Ми за мир". Вона все-таки апелювала до якихось людських почуттів. Тут же все рівно навпаки - ця пропаганда дістала з людей всю гнусь, всю мерзенність. У цього режиму ставка зроблена на найбільш мізерні людські почуття. Якщо в Радянському Союзі класом-гегемоном був пролетаріат, то у цього режиму ставка зроблена на клас-гегемон - гопництво, на гопників. Гопники агресивні завжди. Вони отримують (в якості зброї, - ред.) агресію, ксенофобію, ненависть, шовінізм. Це страшно", - підсумував журналіст.

Раніше журналіст розповів, що відрізняє українську армію від російської.