ua en ru

The Guardian включило знімок з зони АТО до списку кращих фото 2017 року

The Guardian включило знімок з зони АТО до списку кращих фото 2017 року Фото: Солдат ЗСУ (facebook.com/GeneralStaff.ua)

Фотограф до початку війни жив в Донецьку

Британське видання The Guardian оприлюднило свій рейтинг "Кращі фотографії 2017 року", до якого увійшла робота українського фотожурналіста Сергія Ваганова, зроблена на позиції українських військ в зоні АТО.

На фото офіцер виконує вправи з використанням 120-міліметрового снаряду в імпровізованій тренажерній залі на передовій.

The Guardian включило знімок з зони АТО до списку кращих фото 2017 рокуФото: The best photographs of 2017 – by the people who shot them (theguardian.com)

"16 жовтня я зробив це фото на позиції, де розміщувалися воїни ЗСУ. Цей офіцер виконує вправи з використанням 120-міліметрового снаряду; на фронті існує багато таких імпровізованих тренажерних залів", – розповів Вагонов в коментарі британському виданню.

"Я жив у Донецьку до початку війни. Одного разу проросійські сепаратисти затримали мене і сказали, що заплатять мені за роботу на їхньому медіа-каналі. Вони сказали, що якщо я відмовлюся, то буду змушений копати траншеї. Я втік до Маріуполя і жив там з тих пір. Майже кожен тиждень я йду на фронт. Я працював у місцевій газеті в Донецьку - я ніколи не очікував, що стану військовим фотографом", - розповів фотожурналіст.

До рейтингу увійшли 25 знімків, зроблені в різних куточках світу. Всі фото супроводжуються історією створення знімка від його автора.

Нагадаємо, що мешканці Чернігова записали зворушливе привітання з новорічними святами для бійців АТО.

Люди бажали військовим здоров'я, миру, щастя в сім'ї і дякували за те, що завдяки їм є можливість ростити дітей.