ua en ru

The New York Times: "Корупція з'їдає Україну, як рак"

The New York Times: "Корупція з'їдає Україну, як рак" Фото: New York Times назвало Україну корупційним болотом (topwar.ru)

Міжнародні фінансові донори не можуть продовжувати кидати гроші лопатою в корумповане болото до тих пір, поки уряд України не почне формування демократичного правління, йдеться в статті

Одна з найвпливовіших газет світу - The New York Times, напередодні робочого візиту Порошенка в США присвятила редакційну колонку ситуації в Україні. Президенту, прем'єр-міністру і парламенту радять почати проводити реальні реформи, спрямовані на боротьбу з жахливою корупцією в країні.

The New York Times: "Корупція з'їдає Україну, як рак"

Фото: Американське видання присвятило редакторську колонку Україні у зв'язку з офіційним візитом у США Петра Порошенка (112.ua)

Наводимо переклад публікації.

У вівторок український парламент нарешті проголосувала за відставку одіозного генерального прокурора Віктора Шокіна. Сполучені Штати і європейські країни, які надають Україні допомогу, вже давно наполягали на його звільнення. За рік перебування на посаді пан Шокін став символом глибоко вкоріненої в Україні культури корупції, не зумівши залучити до відповідальності жодного члена поваленого режиму Януковича або нинішнього уряду, і блокував зусилля налаштованих на реформи депутатів. На жаль, швидше за все, нічого і надалі не зміниться, якщо президент Петро Порошенко і парламент не погодиться призначити реальних борців з корупцією і провести серйозну судову реформу.

Корупція широко поширена в Україні, з самого моменту здобуття незалежності, і харчується міцними зв'язками між політиками і олігархами, а також слабкою системою правосуддя. Протести в 2014 році, які призвели до усунення президента Віктора Януковича, в значній мірі були засновані на народному гніві з приводу його монументальної корупції і зловживань владою. Тим не менш, його повалення все ще не привело до результатів.

У своєму виступі у вересні минулого року в Одесі посол США в Україні Джеффрі Пайетт сказав, що корупція так само небезпечна для України, як і підтримка Росією бойових дій на сході України. А віце-президент США Джо Байден під час свого візиту у грудні минулого року заявив, що корупція з'їдає Україну, "як рак". Серед прикладів, наведених паном Пайеттом, був арешт у Британії $23 млн незаконних активів колишнього українського міністра екології Миколи Злочевського. Офіс містера Шокіна, однак, оголосив, що ніякої справи проти міністра немає, а гроші були розблоковані.

В останні години перебування на посаді пан Шокін звільнив заступника генерального прокурора Давида Сакварелідзе, – колишнього грузинського прокурора, якого президент Порошенко покликав боротися з корупцією. До цього Віктор Шокін систематично очищав свою установу від людей, налаштованих на реформи. Новим генпрокурором став Юрій Севрук, такий же «клановий» людина, яка напевно продовжить лінію пана Шокіна.

Схоже, що пан Порошенко прийняв існуючу корупцію як ціну за можливість маневру. Але президент, прем'єр-міністр і парламент повинні зрозуміти, що Міжнародний валютний фонд і країни-донори, у тому числі Сполучені Штати, не можуть продовжувати кидати гроші лопатою в корумповане болото до тих пір, поки уряд не почне формування демократичного правління, якого українці вимагають на своїх протестах.

Пан Порошенко просто не може дозволити близького друга і послідовнику містера Шокіна ось так запросто падаючи в крісло генпрокурора. Президент має негайно відновити пана Сакварелідзе та розпочати широку громадську дискусію для вибору наступного генерального прокурора, ясно даючи зрозуміти, що його завданням буде фундаментальна реформа, а уряд повністю її підтримає.

Раніше ми писали про те, що соцмережі обговорюють відставку Шокіна і Сакварелідзе: "Йде сам і тягне за собою Давида".