ua en ru

Соціологи назвали кількість українців, яким не вистачає грошей навіть на їжу

Соціологи назвали кількість українців, яким не вистачає грошей навіть на їжу Фото РБК-Україна

Експерти розповіли шокуючі дані про економічне становище простих українців

Соціологи розповіли, що в Україні станом на 2017 рік рівень бідності становить 12%. Про це передає УНИАН з посиланням на результати соціологічного дослідження, які були озвучені на прес-конференції виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Наталією Харченко.

Експерти вважають, що рівень бідності - це кількість населення, якому не вистачає грошей на їжу.

"Показник, який ми обрали - це динаміка рівня бідності в Україні. Зазвичай для вимірювання цього показника підхід, який ми використовуємо протягом 25 років, - це суб'єктивна оцінка фінансового становища респондентів. Для того щоб виміряти рівень бідності, ми відбираємо тих людей, які кажуть, що їм не вистачає грошей навіть на їжу. За 10 років - з 1998 року по 2008 рік - рівень бідності знизився з 52% до 11%, і це одне з небагатьох, але важливих досягнень України", - говорить Харченко.

Соціолог зазначила, що в 2008 році після початку світової фінансової кризи рівень бідності в Україні виріс, а потім впав до 9% в 2013 році. Також Харченко додала, що після початку військового конфлікту в 2014 році спостерігається зростання рівня бідності.

"протягом 2014-2016 років рівень бідності зріс майже вдвічі до - 17%, але потім, в 2017 році відбулося зниження рівня бідності до 12%. Це високий показник, але за всі роки існування України як незалежної держави він був менше тільки в 2008 році до початку фінансової кризи, в 2013-на початку 2014 років", - розповіла Наталя.

КМІС - це приватна українська компанія, яка співпрацює з Національним університетом "Києво-Могилянська академія". КМІС був заснований в 1990 році як дослідницький центр Соціологічної асоціації України, а з 1992 року перетворено у приватне підприємство.

Нагадаємо, що відомий соціолог і керівник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова розповіла про те, чому провалилася українська пропаганда на Донбасі.