ru ua

Трагічна загибель бійця в зоні АТО: рідних шокувала версія про самогубство

Трагічна загибель бійця в зоні АТО: рідних шокувала версія про самогубство Фото: Загибель бійця АТО (Колаж РБК-Україна)

Тіло бійця вирішили відправити на незалежну експертизу

Рідним 20-річного бійця 30-ї бригади Андрія Власюка повідомили, що їх син застрелився з автомата в зоні АТО. Трагедія сталася 8 січня, ввечері. Військові наполягають, що мають свідків суїциду, а близькі кажуть, що він ні з ким не конфліктував і мав плани на майбутнє. Про це повідомляє ТСН.

Мати Оксана Власюк каже, що востаннє розмовляла із сином перед трагедією, а вже ввечері отримали шокуючи звістку, що сина немає в живих.

"Подзвонили чоловікові і почали запитувати у нього, чи до вас сьогодні телефонував ваш син, чи він ні на що не скаржився, чи в нього не було ні з ким конфліктів? Він сказав, що ні. Йому сказали, що він застрелився", - каже вбита горем жінка.

Рідні вважають, шо Андрія вбили.

"Все таки, його вбив снайпер", - каже один з родичів, який вважає, що військові не мали права відправляти бійця в АТО, бо той ще не пройшов строкову службу.

В армію Власюк пішов добровольцем до 20-річчя і підписав контракт на три роки, служив у 30-й бригаді наводчиком з березня 2017 року, а вже у листопаді відправився в АТО, хоча рідні думали, що він в частині у Херсонській області. Вони вважають, що чиновники ВСУ знімають із себе відповідальність, бо не мали права посилати Андрія на передову.

В той же час військові кажуть, що мають свідків, які підтверджують суїцид, і розкривають картину трагедії.

"Зі слів присутніх, він прийшов з наряду, перезарядив автомат і зробив постріл. Людина, яка перебувала у наметі, відпочивала. Він був накритий ковдрою. Ковдру одразу відкинув і побачив, що він уже лежить на спині. Постріл був направлений в голову в обличчя", - каже заступник військового комісара Баранівського району Сергій Баль.

Рідні звернулися до військової прокуратури із проханням розібратися у справі загибелі Власюка, а також почали власне розслідування. Тіло бійця відправили на повторну експертизу.

"Ми не вірим. У нього голова булла вигнута всередину, видно, що куля летіла ззаду", - каже брат бійця.

Поховали Власюка без військових почестей, на прощання зібралися односельчани і жодний з колег по службі. Недивлячись на версію самогубства, покійного відспівав священик.

Нагадаємо, що в Харкові судитимуть батьків, які насмерть замучили власну дитину.