ru ua

Після трьох років обстрілу: до Києва привезли піаніно, яке пережило війну на Донбасі

Після трьох років обстрілу: до Києва привезли піаніно, яке пережило війну на Донбасі Фото: Піаніно (pixabay.com/SchildFotografie)

Музичний інструмент дивом уцілів у зруйнованому дитсадку в Пісках

Журналісти і військові врятували піаніно, яке дивом вціліло після сильних обстрілів в селищі Піски під окупованим Донецьком. Тепер клавішний інструмент опинився в експозиції Національного музею історії України в Києві. Про це повідомляє ТСН.

Піаніно три з половиною роки простояло в дитячому садку "Пролісок". Клавіші працюють через одну, інструмент побитий і весь у пилу, проте це чи не єдина річ, яка вціліла в будівлі за час військових дій.

Відео: Піаніно, яке пережило війну (YouTube/ТСН)

Піаніно вирішили тимчасово визначити в музей. Бійці стерли пил з інструменту і написали послання майбутнім поколінням. Зазначається, що коли настане мирний час, інструмент зможуть знову забрати в дитсадок.

Із зруйнованої будівлі піаніно виносили два десятки бійців. У Київ інструмент доставили на спеціально пригнаному УАЗі, провівши 14 годин в дорозі.

Зазначається, що в столицю інструмент прибув вже затемна, і зазвичай Музей історії України в цей час вже не працює, проте заради цього експоната вимкнули сигналізацію і включили світло.

За даними журналістів, інструмент знову опинився серед дитячих іграшок, зібраних з розбитих будинків Донбасу. Директор музею пообіцяв привести інструмент в порядок.

До речі, стало відомо, для якого саме свята була написана знаменита різдвяна пісня Jingle Bells.