ua en ru

"Цінність кожного життя": Супрун обурилася заявою намісника Лаври про дискримінацію людей за станом здоров'я

"Цінність кожного життя": Супрун обурилася заявою намісника Лаври про дискримінацію людей за станом здоров'я Фото: РБК-Україна

В. о. міністра висловилася про жорстокі слова священнослужителя

Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун прокоментувала заяву намісника Успенської Києво-Печерської лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла (при народженні Петро Лебідь), який розкритикував медицину за продовження життя людей з обмеженими можливостями. Про це вона написала на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Супрун процитувала слова священнослужителя УПЦ Московського патріархату.

"На жаль, люди сьогодні не розуміють того, що вони роблять: вони вбивають таке, що приносить користь, а рятують калік, дають можливість бути такими, знаєте, овочами. Ми бачимо, скільки сьогодні людей хворих, які повинні були, мабуть, давно померти, але Господь за наші гріхи посилає муки їх, щоб ми в них побачили свої страждання", - сказав намісник Лаври.

"Здавалося б, що таке можна було почути у середньовіччі, але аж ніяк не у 2018 році від керівника християнського закладу. Ці слова належать настоятелю Києво-Печерської Лаври Петру Лебедю", - зазначила Супрун.

"Це суперечить основним цінностям всього цивілізованого світу та християнства зокрема, адже нехтує такими поняттями, як гідність кожної людської особи та цінність кожного людського життя", - наголосила в.о. міністра.

"Цінність кожного життя": Супрун обурилася заявою намісника Лаври про дискримінацію людей за станом здоров'я

Фото: facebook.com/ulanasuprun

"Допомогти людині, яка хворіє, є проявом солідарності та милосердя, які є важливими складовими і християнського світогляду в тому числі. Одним із найбільш дієвих способів надати таку допомогу є медична наука", - додала вона.

"Досягнення в галузі медицини — це те, що дає можливість вилікуватися або ж досягти максимально якісного та наповненого сенсом рівня життя. Доступ до якісної медичної допомоги кожного, незалежно від його фінансового забезпечення чи фізичного стану, є ознакою розвиненого суспільства, яке ми всі намагаємося будувати в Україні", - зазначила Супрун.

"Твердження людей, які закликають до зворотнього, говорять лише про їхню аморальність та є спробою затягнути нас у минуле", - вважає в. о. міністра.

"Бачити в кожній людині, насамперед, людину - ідея, на якій будується простір безпеки, взаємоповаги і довіри. Шкода, що доводиться нагадувати про це в 21 столітті", - заявила Супрун.

"Цінність кожного життя": Супрун обурилася заявою намісника Лаври про дискримінацію людей за станом здоров'я

Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)

Раніше Києво-Печерська лавра розкритикувала медицину за порятунок життів.

Нагадаємо, намісник Києво-Печерської лаври попав в "Чистилище".

До речі, глава УПЦ МП та його підлеглі потрапили в "Чистилище".

Що ви не знали про Уляні Супрун (відео: STYLER.rbc.ua)