ua en ru

"Колір пролитої крові": українські десантники не носитимуть блакитні берети

"Колір пролитої крові": українські десантники не носитимуть блакитні берети Фото: Українські десантні війська (flickr.com-ministryofdefenceua)

Зазначається, що блакитний колір використовують лише залежні від РФ країни

Українські десантні війська перестануть носити берети блакитного кольору, а замість них будуть використовуватися головні убори бордового кольору. Про це повідомила прес-служба Високомобільних десантних військ ЗСУ на своїй сторінці у Facebook.

Зазначається, що беретний знак зображує купол парашуту, як символ десантних підрозділів в усьому світі, а розкриті крила - символ того, що десантні підрозділи - це удар з неба.

В прес-службі повідомили, що 59 країн світу використовують темно-бордовий берет. Зокрема, це 19 країн НАТО. І лише 7 країн світу (Таджикистан, Казахстан, Киргизія, Вірменія, Білорусь, Україна, Болгарія) використовують для своїх десантних підрозділів блакитний колір. В ЗСУ зазначили, що блакитний берет є символом міжнародних сил з підтримання миру, що утворюються за рішенням Організації Об’єднаних Націй.

"З поваги до звитяг українських десантників, під час нинішньої російсько-української війни, їм пропонується використовувати берет, як єдиний повсякденний та парадний головний убір. Від солдата і до генерала армії. Не кашкет, а берет кольору крові, пролитої в боях за державний суверенітет, територіальну цілісність та свободу України", - розповіли в прес-службі.

ЗСУ запровадили зміни в формі десантних військ (facebook.com/www.vdv.mil.gov.ua)

Нагадаємо, що журналіст розповів, що відрізняє українську армію від російської.