ua en ru

"Ти можеш не пережити цей режим": росіяни провели "депресивну" акцію на кладовищі

"Ти можеш не пережити цей режим": росіяни провели "депресивну" акцію на кладовищі Фото: Демонстрація в Росії (facebook.com/vadimflurie)

У Петербурзі перший день останнього осіннього місяця відзначили депресивною акцією під гаслом "Війна, безробіття, листопад"

У Санкт-Петербурзі російська арт-група "Родіна" провела мовчазний пікет. Активісти стояли з плакатами на цвинтар і вздовж залізниці. Серед гасел були "Війна, безробіття, листопад", "Народився, потерпів і помер", "Біль, пустка, патріотизм", "Жаль" і "Всі мертві, але деякі мертвіші".

В Петербурзі відзначили 1 листопада депресивної демонстрацією під гаслом "Війна - безробіття - листопад". На жаль-парад для жаль-патріотів. Слова - групи "батьківщина", настрій народне.

Опубліковано Вадимом Ф. Лур'є 31 жовтня 2016 р.

Як пише видання "Росбалт", ідея організаторам акції прийшла в голову в День солідарності трудящих і була викликана розбіжністю емоцій першотравневої демонстрації і загального відчуття зневіри. Таким чином гасло "Війна, безробіття, листопад" став свого роду похмурим аналогом відомого "Мір! Труд! Май!".

"Ми хотіли озвучити нашу колективну депресію. Є ж карнавали, коли всі діляться своєю радістю. А нам потрібен був негативний активістський карнавал. Посил, думаю, очевидний. Але це не скасовує нашої любові до батьківщини. Просто ми не ура-патріоти, а жаль-патріоти", - розповіла організатор акції Дар'я Апахончич.

За її словами, акція пройшла в листопаді, оскільки цей місяць протиставлений в календарі травню, а листопадова погода і "сумнуватий пейзаж" як би доповнила її.

До речі, в Москві пройшла акція в підтримку України.