ua en ru

"Втекла від чоловіка вагітна і з п'ятьма дітьми": в Одесі відкрився центр для жертв насильства

"Втекла від чоловіка вагітна і з п'ятьма дітьми": в Одесі відкрився центр для жертв насильства Фото: Жертва насильства (genderindetail.org.ua)

Кошти на реабілітаційний центр допомогли зібрати волонтери

В Одесі відновили і відкрили реабілітаційний центр для жінок, які стали жертвами насильства. Про це повідомляє "5 канал".

В Одесі відкрився реабілітаційний центр для жертв насильства. Гроші для його відновлення зібрали благодійники, так як таких спеціалізованих державних установ в Україні немає.

"Ми дали грант на $ 9 тис. Ще $ 3 тис. зібрали одеські волонтери. Відновлення цього центру завершено, але ще дуже багато людей потребує допомоги, тому програма буде розвиватися і далі", - розповів один з благодійників Карл Донован.

У центрі облаштували дитячу кімнату і кілька сімейних приміщень. Крім того, для роботи в цьому центрі залучили фахівців, які допоможуть жінкам повернутися до нормального життя.

Одна з перших мешканок реабілітаційного центру, Марія, розповіла про те, як і чому туди потрапила.

Подружнє життя Марії виявилося справжнім пеклом і коли її терпець урвався, вона втекла з дому, вагітна і зі своїми п'ятьма дітьми.

"Втекла від чоловіка з п'ятьма дітьми, на п'ятому місяці вагітності. Дітей він не ображав, але мене і душив, і погрожував ножем, багато всього було. Старша дочка сказала, що, якщо все це не припиниться – забере молодшу дитину і піде з дому", - розповіла жінка.

Зараз вони живуть в одній із кімнат центру. Старші діти звикають до життя без гучних скандалів, з молодшими працюють волонтери –вони допомагають малюкам оговтатися від стресу.

Крім родини Марії, в центрі ще три сім'ї зі схожими історіями.

Психолог Людмила Заболотна пояснює, що жінки, які перебувають у насильстві, сприймають свою ситуацію як природну.

"Жінки, перебуваючи в насильстві, сприймають свою ситуацію як природну і абсолютно не усвідомлюють проблеми. Я використовую когнітивно-поведінкову терапію і раціональні мотиви. Це і арт-терапія та казкотерапія для дітей, ігрова, групова, індивідуальна, сімейна, якщо вдається залучити до роботи ґвалтівника", - розповідає психолог.

Крім того, в центрі присутній юрист, який допомагає відновити жінкам документи, так як багато хто, перебуваючи в паніці тікають з дому без офіційних паперів.

"У кого немає документів - допомагаємо у відновленні. Потрібно написати заяву в правоохоронні органи - пишемо в правоохоронні. Це можуть бути проблеми з житлом, з оформленням землі, було і таке, оформлення субсидій. Абсолютно різні", - пояснює юрист Ольга Костюк.

Реабілітаційний центр розрахований на 25 жінок, які можуть в ньому перебувати безкоштовно понад 7 місяців. Постраждалих тут приймають цілодобово.

Керівник центру Тетяна Семикоп розповіла, що бувають випадки, коли жінок привозить поліція.

"Є ті, яких привозить поліція, вночі. Ми звикли до цих дзвінків, у нас завжди є застелені ліжка на випадок" якщо раптом", - розповіла Семикоп.

У центрі є кімната майстринь, де жінки можуть оволодіти навичками перукаря, швачки чи майстра з манікюру, щоб у майбутньому мати можливість самостійно заробляти гроші.

Відео: В Одесі відкрився центр для жертв насильства (YouTube/5 канал)

Нагадаємо, голлівудська актриса зізналася, що була згвалтована в дитинстві.