ua en ru

"Вбивства ще будуть": військовий експерт пояснив вплив вбивств на ситуацію в країні

"Вбивства ще будуть": військовий експерт пояснив вплив вбивств на ситуацію в країні Фото: Вбивство (pixabay.com/WikiImages)

Аналітик повідомив про продовження "точкового терору"

Вбивства відомих політичних і громадських діячів є важливим інструментом впливу і одна з форм ведення гібридної війни, зокрема Росії проти України. Більш того, за своїними вбивствами можуть виникнути нові. Про це розповів військовий аналітик Олексій Арестович в інтерв'ю "Обозревателю".

Він також поділився думкою про те, чи будемо ми мати вбивства кожен день.

"Кожен день не будемо – це складно. Але раз в місяць, напевно, будемо", - сказав він.

"Це дуже затратні заходи – кожен день когось ліквідувати. Мова йде про десятки тисяч доларів. І дуже ризиковані. Але справа, навіть, не в грошах, а в роботі. Це непросто, це складна дія. Але до певних подій, на розгойдування ситуації, це можуть організовувати", - зазначив Арестович.

"Я вам гарантую, що вбивства ще будуть, тому що це дуже важливий інструмент", - підкреслив аналітик.

Так званий "інструмент" він назвав "точковим терором".

"Радянський Союз воював в Афганістані так: пригоняв купу танків і стратегічних бомбардувальників і намагався вирівняти в нуль всі села, які чинили опір. Американці так не воюють. Вони дуже довго відстежують одного лідера, визначають трьох людей, на яких тримається вся банда, фінансування, постачання зброї тощо, ліквідовують їх – і банда розвалюється. Опору в цьому районі вже немає. Те ж саме зараз роблять росіяни", - розповів експерт.

За його словами, спецслужби вибирають не цілі "стратегічного масштабу, які можуть змінити ситуацію в конфлікті", а "яскравих символічних людей, відомих персон".

"Удар показує, що українська держава не здатна забезпечити безпеку, навіть, народного депутата, навіть, члена комітету Верховної Ради з правоохоронної діяльності. Простий українець приміряє цю ситуацію на себе і розуміє, що його безпеку держава точно не забезпечить. І відразу починається зсув у бік недовіри до влади і так далі. А для цього багато вбивати не треба – треба вбивати дуже точково і дуже правильних людей, які мають символічне значення", - сказав Арестович.

До речі, Осмаєв емоційно звернувся до Кадирова.

Також він повідомив, що йому відомі замовники вбивства дружини.

"Він (злочин – ред.), може, і не буде розкритий офіційно, але винуватці будуть покарані, так чи інакше. Конкретних імен я поки не знаю, але замовників, я, можна сказати, знаю", – сказав Осмаєв.