ua en ru

Вчимося трактувати прикмети: до чого дарують годинник

Вчимося трактувати прикмети: до чого дарують годинник Деякі люди продовжують вірити в те, що годинник може принести в будинок розлуку

Не варто вірити забобонам щодо того, що дарувати годинник - це погана прикмета. У західних країнах години вважаються прекрасним подарунком, а в США - це типовий подарунок, яким обмінюються наречені

Кожна подарована річ має своє значення. Кажуть, що, не замислюючись над сенсом обраного подарунка, можна, як мінімум, зіпсувати стосунки з його одержувачем. І щоб не спровокувати серйозні проблеми, потрібно знати, наприклад, до чого дарують годинник або інші звичні нам предмети.

До чого дарують годинник

Якщо говорити конкретно про годинник, то це дуже корисний предмет, який мав би вважатися хорошим подарунком, відповідним для будь-яких подій. Але, виявляється, ця річ оповита великою кількістю загадкових прийме. І щоб не сталося нічого поганого, треба розбиратися, кому можна дарувати годинник, а кому не можна, а також як правильно підносити такий подарунок.

Годинник на перший погляд здаються чудовим подарунком. Пам'ятним і корисним аксесуаром може стати подарунок у вигляді солідних наручних чоловічих годин або витончених жіночих ювелірних годинників. А настільними або настінними інтер'єрними годинами можна чудово прикрасити будинок. Але, виявляється, не так вже й нешкідливі вимірювачі нашого часу. У багатьох народах прикмети забороняють підносити їх в подарунок. Але чому це корисний винахід спровокувало такі розбіжності? Дарують годинник з добрими намірами? Кому дарувати годинник все-таки можна і як їх піднести найправильніше?

Напевно, заборона на подарунки у вигляді годинника відбувається з Китаю. У марновірних китайців дуже насторожено ставилися до механізму, измеряющему те, що не бачить око. До того ж, у китайців ієрогліф, що означає смерть, дуже схожий на знак годин. У східних мудреців на годинник як подарунок було накладено табу. Так вони намагалися уникнути неприємних ситуацій, адже одержувач такого подарунка може прийняти цей презент з відчуттям, що таким чином йому бажають смерті.

В інших народів до незрозумілого для безграмотних людей механізму теж ставилися з побоюванням. Багатьом здавалося, що в годиннику захована якась чаклунська сила і містичні можливості. Люди не тільки сумнівалися, чи можна дарувати годинник, але навіть побоювалися мати в хаті цей прилад для відліку часу. Вони боялися, що годинник може зупинити час і не наважувалися їх дарувати друзям та близьким.

Особливо суворо забороняється за народними прикметами дарувати годинник своєму коханому чи коханій дівчині, чоловікові і дружині. Завжди вважалося, що подібний подарунок однозначно призведе до розлуки. Існує прикмета, що розставання від них неминуче, навіть якщо годинник ніколи не зламаються і не зупиняться. А деякі тлумачі прийме наполягають, що розлад між подружжям або закоханими станеться, як тільки механізм припинить хід.

Недовірливою дівчині взагалі може здатися, що хлопець робить такий подарунок, бажаючи від неї позбавитися. Вважаючи, що улюблений спеціально вибрав такий витончений спосіб - дарувати годинник на день народження, щоб припинити їх відносини. У результаті навіть дорогі золоті годинники будуть сприйняті з обуренням і образою.

Вірити подібним повір'ями чи ні - вирішує кожен сам за себе. Мільйони щасливих подружніх пар прийнято дарувати своїм половинкам годинник і з задоволенням їх носити. Багато хто стверджує, що у них від цього не тільки не траплялося ніяких катаклізмів, а навпаки, - добрі події. А ті, хто беззаперечно вірить прикметами, можуть не спокушати долю, а вибрати в якості подарунка щось інше. Так їм вдасться не стривожити близької людини і себе самого загрозою сумних подій.

Вчимося трактувати прикмети: до чого дарують годинник

Плануючи піднести такий спірний подарунок на день народження подрузі або на новосілля друзям, не варто покладатися тільки на свою думку. Не завадило б потихеньку вивідати, що думають з цього приводу вони самі. І якщо при отриманні подарунка винуватець торжества раптом зміниться в особі, треба негайно шукати вихід зі сформованої ситуації. Наприклад, можна придумати легенду про вічні годинах, які дарують безмежну дружбу і в даний момент знаходяться в подарунковому футлярі. Звичайно, припутывать фен-шуй сюди не варто, адже його філософію вже розтлумачили мільйони разів, і дарувальника зможуть викрити в брехні.

Хоча сучасним китайським виробникам вдалося знайти вихід з такої ситуації, додавши до механізму годин календар. Так вони перетворюються в електронний календар . Їх китайці можуть спокійно дарувати навіть дуже забобонним літнім батькам. Можна згадати теорію Леонардо да Вінчі про те, що кожен крок годинникової стрілки додає мудрості і зміцнює сімейні узи. А хто сказав, що це вигадка? Хоча, краще знати заздалегідь, як може бути сприйнятий подарунок у вигляді годинника. Це дозволить не образити хорошої людини, не потрапити в халепу і не викручуватися потім з двозначної ситуації.

Чому не можна дарувати годинник

Знаючи про таку прикмету, важко все-таки зрозуміти, чому не можна дарувати годинник. Можливо, відповідь можна знайти в багатьох літніх людей до такого подарунку. Вони вважають, що такий подарунок просто безжально відміряє час, відведений їм на земне існування. А якщо стрілки годинника зупиняться, то взагалі може виникнути справжня паніка. Краще забобонним родичів похилого віку, особливо важкохворим, не дарувати годинник взагалі.

Ретельно підібрані годинник стануть прекрасним подарунком

Деяким людям досі віриться, що годинник приносять швидку розлуку. Також вважається, що подружжя, дарують один одному годинник, почнуть змінювати своїй половинці. А ще кажуть, що годинник здатні наблизити старість і навіть смерть. Хоча з приводу того, дарувати чи не дарувати годинник, прикмета свідчить, що цей механізм для молодят і сімейних пар вважається символом любові, турботи, довгого і щасливого сімейного життя.

Але не тільки годинник піддалися такому суеверному увазі. Є прикмети і про інші подарунки, до яких потрібно ставитися з обережністю:

- подарований краватка означає, що дарує хоче сидіти в одержувача подарунка на шиї або тримати його на короткому повідку;

- подарована начальнику ручка призведе до того, що дарує весь час буде потрапляти шефові під гарячу руку;

- подарований калькулятор від начальника підлеглому призведе до того, що останній буде обраховувати шефа;

- подаровані жінці затемнені окуляри будуть свідчити про те, що дарує хоче, щоб вона дивилася на світ його очима.

Таких прикмет - безліч. Але подарунки, по суті, нешкідливі, вони не можуть нести у собі ніякої небезпеки. У всьому винні воля і помисли дарує людини.

Якщо створюється враження, що подарунок отримано від злого людини, то сам предмет викидати не обов'язково. Досить у повню наговорити на подарунок змова: «Нехай піде то недобре, що з цією річчю подаровано. Нехай випарується, що зі злом залишено. Нехай недобрим оком, недобрим словом, недобрими думками не занечиститься мій будинок. Амінь (тричі)»

Вчимося трактувати прикмети: до чого дарують годинник

У вічній суперечці, дарують годинник у подарунок, перемагають годинник як символ прагматично зберігається часу. Так і мудрим людям вже давно вдалося знайти спосіб, як обходити злі сили. Просто в момент дарування спірного предмету потрібно дати дарувальнику символічну оплату. Це можуть бути дрібні монети, що перетворюють подарунок за покупку. Тоді прикмета не матиме жодних шансів. До того ж заздрісники і недоброзичливці зазвичай не потрапляють в список запрошених на день народження або інше свято. Тому подарунки від друзів і рідних хороша людина може приймати з легким серцем і відкритою душею.

Одна з причин, чому годинник не дарують, - їх бояться невпевнені в стабільності нетривалих відносин закохані. Та й невисока фортеця вже створених шлюбів весь час змушує шукати причину невдач у будь-яких навколишніх предметах. Від випадкових збігів розставання охоче пов'язують з отриманням такого подарунка, зміцнюючи віру у прикмету, що якщо партнерові подарувати годинник, то вони неминуче приведуть до розлуки. Але насправді, звичайно, ніхто не веде статистику таких збігів, ймовірно, з-за нісенітниці віри в подібні припущення.

У те, що дарувати годинник - погана прикмета, напевно, вірять сьогодні тільки у нас. А в більшості західноєвропейських країн і в тій же Америці годинники вважаються прекрасним і улюбленим подарунком. Мало того, ці механізми - типовий подарунок, яким обмінюються наречені. Втім, як і ножі, дарувати які у нас теж заборонено. Але прикмети збуваються, тільки якщо в них вірити. А якщо ігнорувати всякі забобони, то й жити буде легше. Навіщо забивати голову всякими «премудростями», якщо навколо і так повно проблем. І тоді годинник вже точно будуть нараховувати тільки довге щасливе життя!