ua en ru

Погроза або пропаганда: експерт прокоментував появу "нової зброї" в РФ

Погроза або пропаганда: експерт прокоментував появу "нової зброї" в РФ Колаж РБК-Україна

За його словами, до цієї заяви Путіна треба ставитися серйозно

Екс-заступник глави Генштабу, генерал-лейтенант Ігор Романенко висловив сумніви, що анонсуєма президентом РФ Володимиром Путіним нова ядерна ракета "Сармат", яку він показав Федеральним зборам, готова. Про це він заявив у коментарі InfoResist.

За його словами, якщо б в Росії дійсно була створена крилата ракета з ядерною енергетичною установкою, то Володимир Путін не боровся з Україною. Також Ігор звернув увагу, що, якщо слова Путіна – реальні, тоді НАТО потрібно серйозно задуматися про свою безпеку.

"По-перше, вони ж ніякі випробування не показали, ось вони зробили заяву. Адже вони з початку цього століття працюють над цією проблемою. Треба ще вивчити. Тобто розмова, наскільки я розумію, йде про те, що вони мало не на крилату ракету ядерну установку роблять і таким чином вона може летіти довго, змінювати маршрути. Тобто складна для знищення протиракетними засобами і т. д. Якщо ядерна, як він говорить, то втрачається сенс розширення блоку НАТО куди б то не було, тому що вона скрізь повинна дістати. Насправді, якщо це так, то він не боровся з Україною, не ставив палиці в колеса" і багато інші земельні справи. А він вперто намагається це вирішувати, зі своїми сусідами", - заявив Романенко.

Експерт вважає, що в даному випадку можна говорити про гру та пропаганді.

"Але, безумовно, це серйозна зброя. В черговий раз показує, що от є така загроза і європейському і Україні, і Трампу", – сказав екс-заступник глави Генштабу.

Генерал-лейтенант вважає, що ці заяви Путіна ще треба перевірити, "тому що, може бути, йому треба ось це показати, а в якому стані готовності, це - питання".

"Це розвідкою треба ще перевіряти і т. д. З урахуванням їх (Росії) рівня ВПК і вартості промислового комплексу. Тому, на мій погляд, до цього треба ставитися серйозно. Уточнювати можливості. Техніка не відразу виходить. Але з іншого боку, бачите, їх там всюдисущі С-300 і С-400 крилатих ракет американським серйозно протиставити нічого не змогли. Тому бачите, реклама одне, пропаганда інше, а по суті нічого такого", - говорить Романенко

Нагадаємо, що в Державному департаменті США заявили, що використання зброї, про який згадував Володимир Путін, порушує міжнародні зобов'язання РФ, а саме договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.