ua en ru

Догляд за обличчям

Догляд за обличчям Догляд за шкірою особи

У сьогоднішньому матеріалі ми розповімо про догляд за шкірою обличчя.

За будь-якими нашими досягненнями стоїть важка і копітка робота над собою. Кожен професіонал своєї справи - спортсмен, актор, хірург, музикант - погодиться з цією точкою зору. Це ж відноситься і до поняття жіночої краси. Деякі скажуть, що ми знаходимося в нерівноцінних умов: кому-то природа дала все, а хтось боїться підходити до дзеркала. І буде правий лише наполовину. Риси обличчя дійсно закладаються генетично. А ось стан шкіри, доглянутість, макіяж залежать тільки від нас. Розібравшись в даному питанні, починаєш розуміти: догляд за особою в домашніх умовах нескладний, але він вимагає певних знань, навичок, сили волі і часу. Останні пункти вимог залежать повністю від вас і вашого бажання, а от знаннями ми зараз поділимося.

Шкіра особи - єдине місце нашого тіла, яке нічим не захищене, постійно страждає від впливу погодних умов, перепадів температур. Крім того, тут, як на чистому аркуші паперу, записуються відомості про наших «недосыпах», стреси, неправильне харчування і в чому іншому. Уникнути цього не виходить, тому потрібно навчитися хоча б згладжувати вплив факторів, що погіршують зовнішній вигляд, і, як результат, самооцінку людини.

Догляд за обличчям

Насправді процедура догляду за обличчям досить проста, складається з декількох обов'язкових етапів. Розглянемо їх по порядку.

1. Очищення

Проводити його потрібно обов'язково, причому проводити цей «обряд» потрібно двічі - після сну зранку і ввечері після трудового дня. Неправі ті, хто вважає, що очищати шкіру варто тільки ввечері: вночі наш організм веде інтенсивну роботу на клітинному рівні, тому вранці потрібно обов'язково видалити з шкірного покриву продукти його життєдіяльності. Помилкою буде вмиватися ввечері перед сном бажано це зробити заздалегідь. Тоді шкіра за пару годин встигне відпочити від косметики, «подихати», а деяким кремів, щоб якісно вбратися, потрібно саме стільки часу. Очищення передбачає не тільки зняття макіяжу, а повноцінне умивання водою з допомогою спеціальних засобів. Мають сухий і нормальний тип шкіри можуть використовувати для цих цілей молочко, жирної - пінку або гель. Якщо шкіра комбінована - кожна ділянка в ідеалі повинен оброблятися підходящим саме цього типу шкіри засобом. Для поліпшення ефекту закінчувати умивання можна мінеральною водою. Ранкове вмивання можна різноманітити, використовуючи воду контрастної температури. Обполіскуючи особа за 10 секунд поперемінно водою різної температури, ви не тільки остаточно прокинетеся, але і виконайте своєрідний масаж, простимулюєте роботу організму на клітинному рівні. Для якісного очищення потрібно щотижня використовувати скраб, але це за умови, що у вас немає ніяких висипань і подразнень. В іншому випадку спочатку вилікуйте проблеми, щоб не розповсюдити їх по всьому тілу.

2. Зволоження

Ознаки дегідратації (зневоднення) зазвичай проявляються зниженням еластичності, появою млявості, лущення, а в хронічному варіанті - й перших зморшок. Тому, добре очистивши шкіру, її потрібно зволожити - тобто скористатися препаратами косметичної промисловості (нанести звичайний або рідкий крем, гель, що володіють такою дією) або ж звернутися до народної медицини. Повірте, у другому випадку ви анітрохи не прогадаєте, так як натуральні інгредієнти будь маски, в якій немає консервантів і стабілізаторів, що містяться в будь-якому косметичному магазинному засобі, володіють відмінними властивостями.

3. Харчування

Третій крок - забезпечення шкіри необхідними поживними речовинами. Чітко розрізняйте креми, денний наносимо за 30 хвилин перед виходом, нічний - за пару годин до "відбою". Не захоплюйтеся кількістю: щоб поповнити запас потрібних речовин, достатньо взяти обсяг, що нагадує за розміром горошину. Крім кремів, можна користуватися маслами, робити маски, причому як професійні, так і домашньої рецептури.

Фото: Догляд за обличчям

Догляд за шкірою особи

В продовження теми потрібно сказати, що в різні періоди життя турбота про шкіру буде істотно відрізнятися. Зрозуміло, що догляд за обличчям для дівчаток відрізняється від процедур, які потрібні зрілим жінкам. Але в основі все одно лежать три кити, на них тримається краса: очищення, зволоження, живлення. Дівчатка-підлітки повинні дуже ретельно вмиватися, щоб видалити з обличчя піт і жир, які інтенсивно виділяються через пори. Неякісне виконання очищувальних заходів призводить до закупорки проток сальних і появі шкірних проблем. Вибираючи косметику для відновлення і підтримання водного і поживного балансу, дівчатка повинні віддавати перевагу продуктам, призначеним саме для молодої шкіри. Як би не хотілося користуватися дорогим маминим кремом, потрібно мати свій. Всьому свій час.

Якщо до 30 ми лише користуємося тим, що дала нам природа, трохи допомагаючи їй, то після перетину цього кордону доводиться задуматися про збереження краси та молодості всерйоз. Тому догляд за особою після 30 має свої особливості. По-перше, змиріться з тим, що доведеться витрачати більше часу на свою зовнішність. Пояснюється все просто - відбувається природне уповільнення відновних процесів у клітинах, шкірний покрив починає втрачати тонус, тому до зволоження потрібно додавати засоби та процедури, які мають тонізуючу, відновлює і захисну функції. Зверніть увагу на захисні крему, що стимулюють продукування колагену - такий засіб має обов'язково бути у вашому арсеналі боротьби з віком. Крім того, купуючи крем, шукайте в його складі SPF-фільтр. У цьому віці захист від ультрафіолетового випромінювання (а це не тільки сонячні промені, а монітор комп'ютера) стає одним з найважливіших критеріїв збереження краси і здоров'я. Приблизно двічі на тиждень робіть маски, чергуючи їх в залежності від стану шкіри і власного настрою. Вони можуть бути очисними, тонізуючі, поновлюючими, живильні, зволожуючі, що омолоджують, підтягують - вибирайте будь-яку. Врахуйте, що останні дві - дуже активні, можуть викликати звикання, тому ними потрібно користуватися не частіше одного разу в 2 тижні. Особливої уваги потребують ділянки навколо очей. Із-за особливостей будови шкіра тут дуже тонка, тому вимагає спеціальних підходів і засобів.

Догляд за обличчям

Домашній догляд за обличчям

Не будемо сперечатися з твердженням, що процедури в салонах роблять чудеса: професійні пілінги, маски, масажі і багато що інше допомагає боротися з проявами вікових змін або проблемами шкіри. Це правда. Але в корені неправильно вважати, що догляд за шкірою обличчя в домашніх умовах не має помітного позитивного ефекту. Іноді правильно підібраний комплекс заходів щодо догляду із застосуванням якісних косметичних засобів дозволяє досягти помітного ефекту в звичній домашній обстановці. Приділяючи собі щодня хоча б 15 хвилин, ви зможете вражати оточуючих доглянутістю і свіжістю. На що потрібно звертати увагу?

По-перше, регулярність процедур. Шкіра, як і жінка, не прощає забудькуватості, а ви, я сподіваюся, розумієте: відновлювати втрачене важче, ніж просто підтримувати баланс.

По-друге, правильний підбір косметики для конкретного типу шкіри, віку, сезону. Зазвичай краще хоча б 1 раз відвідати високопрофесійного косметолога, який порадить вам після огляду, на що саме звернути увагу, що вам підходить, а що протипоказано.

Основні етапи догляду виконуються не тільки з допомогою спеціальних дорогих засобів. Умивання вівсяними пластівцями, огіркові, апельсинові, бананові, сирні і безліч інших масок, протирання шкіри вранці кубиками льоду із замороженої мінералки або відвару цілющих трав, самомасаж - список домашніх процедур можна продовжувати довго. Ваше завдання - методом проб оптимально підібрати підходящі вам і регулярно їх виконувати.

Догляд за обличчям

Догляд за обличчям після літа

Зрозуміло, що на стан шкіри помітно впливає зовнішнє середовище, в якій ми знаходимося. В зв'язку з цим захист від температурних коливань і інтенсивних сонячних променів є дуже важливим етапом. Не слід забувати, що жирний крем в сильні морози, засоби з високим ступенем захисту від ультрафіолету влітку - обов'язкові складові правильного догляду. Влітку шкіра на обличчі відчуває безліч стресів: високі температури, палюче сонце, інтенсивна робота залоз призводить до того, що шкіра швидше жирніє, забруднюється, на ній з'являються пігментні плями. Щоб уникнути цих неприємностей, «літні» косметичні засоби повинні корінним чином відрізнятися від тих, якими ви користуєтеся в інші сезони. Коли ж спека спадає, приходить час подумати про те, що догляд за шкірою обличчя після літа теж повинен змінитися. Повертаючись до звичних засобів, можна згадати і про деяких процедурах, неможливих у спеку:

  • Відбілювання

Маска з огірка, лимона або калини як не можна до речі, адже м'який відбілюючий ефект і харчування - прекрасний бонус осінньої пори.

Догляд за обличчям

  • Чистка, професійний пілінг, микродермаабразия

Балувати шкіру такими процедурами можна після літа, не ризикуючи отримати сонячні опіки і подразнення пошкодженої шкіри.

Отже, турбота про красу починається не з покупки тонни дорогої косметики або відвідування самого розрекламованого пластичного хірурга. Вона починається в дитинстві, будинки, коли дівчинка бере перші уроки догляду за обличчям, дивлячись на старших - маму, старшу сестру, а іноді і бабусю. Закладений у дитячому віці міцний фундамент правильного ставлення до свого тіла допоможе завжди відмінно виглядати і любити себе всупереч усьому!