ua en ru

В Україні декомунізація просунулася лише на 3%

В Україні декомунізація просунулася лише на 3% Фото: Декомунізація в Україні (memory.gov.ua)

Найбільше населених пунктів треба перейменувати на Донбасі, а на Прикарпатті вже немає жодного міста чи села з "комуністичним" назвою

В рамках декомунізації в Україні перейменували всього 3% населених пунктів (941 село, селище та місто).

Так, на сьогоднішній день найбільше населених пунктів треба перейменувати в Донецькій області - 106, найменше - в Івано-Франківській області, де вже немає жодного міста чи села з "комуністичним" назвою.

Раніше голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович зазначив, що повільний процес декомунізації пов'язаний з тим, що іноді походження назв вимагають додаткового дослідження.

Наприклад, село на Львівщині з, здавалося б, звичайним назвою Максимівка увічнює офіцера НКВС Максимова, який воював проти УПА. Суспільство ще з 2008 року прагне повернути селу історичну назву Либухова. А село Хрущова Микитівка на Харківщині, незважаючи на очевидні аналогії, названа так ще в XVII-XVII століттях в честь двох козаків: у 1676 році уманський полковник Микита Сененко отримав грамоту на ці землі, а з 1738-го в Микитівці новий власник - ніжинський полковник Іван Хрущов.

"Чому саме місцева громада повинна визначитися з перейменуванням, а не "київські експерти" чи уряд? Не тільки тому, що це - принципове право місцевого самоврядування, але й тому, що жителі і краєзнавці краще знають походження назви", - пояснює В'ятрович.

Зазначимо, що на сьогоднішній день з карти України зникли населені пункти з такими назвами, як Шлях Незаможника, Политотделовец, Профінтерн, Лікнеп та інші.

Раніше Google декоммунизировал українські міста на своїх картах.