В Україні хочуть перейменувати Міжнародний жіночий день
Крім того, день 8 березня пропонують зробити робочим днем
Директор Українського інституту національної пам'яті та історик Володимир В'ятрович повідомив, що в Україні може кардинально змінитися список святкових днів, їх дати, а також назви свят. Про це він розповів під час чату на "Главреді".
Як стверджує директор Українського інституту національної пам'яті, в першу чергу, зміни торкнуться таких свят, як 8 березня – Міжнародний жіночий день, День солідарності трудящих та Дня Перемоги.
Міжнародний жіночий день 8 березня планують перейменувати в День боротьби за права жінок. Крім того, є пропозиція зробити цей день робочим, а не вихідним. За словами Володимира В'ятровича, зміни торкнуться і свята Дня солідарності трудящих, який відзначають щороку 1 травня. Це свято перейменують в День праці.
"Зараз оновлений варіант цього законопроекту є на нашому сайті Українського інституту національної пам'яті, тому будь-який бажаючий може подивитися –там є деякі зміни. Наприклад, ми повернули в якості вихідного дня 1 травня. Раніше ми пропонували позбавити його статусу вихідного дня, але ми змінили формат свята – тепер ми говоримо про Свято Праці, а не про день Солідарності трудящих", - сказав Володимир В'ятрович.
З приводу Дня перемоги, який відзначається щорічно 9 травня, ще ведеться обговорення. Автори законопроекту, який поданий на розгляд і затвердження в Кабінет Міністрів, пропонують перенести святкову дату з 9 травня на 8.
"Крім того, ми залишили в силі нашу пропозицію про перенесення вихідного з 9 травня на 8 травня, про переформатування Міжнародного жіночого дня на День боротьби за права жінок і запропонували Кабінету Міністрів позбавити його статусу вихідного дня", - пояснив історик.
Відомо, що законопроект вже пройшов розгляд Міністерством культури і отримав деякі зауваження.
Якщо під час обговорення буде неможливо досягти консенсусу, то він буде поданий у форматі депутатського законопроекту, оскільки його підтримує більшість депутатів. Як пояснює Володимир В'ятрович, зміни в назвах та дати свят – це частина програми декомунізації, яка дозволить розірвати зв'язок з державою-агресором Росією.
Спочатку, зміни в календарі державних свят були ініціативою Українського національного інституту пам'яті, а надалі, ця ініціатива вилилася в написання законопроекту, який був винесений на обговорення з громадськістю.
"Я вважаю, що для країни це буде дуже важливий крок вперед. Це – продовження декомунізації. Тому що ми повинні нарешті припинити жити синхронно з державою-агресором", - підсумував директор Українського інституту національної пам'яті.
До речі, В'ятрович розповів про боротьбу українців з "совком" у головах.