В Україні змінилися правила виклику лікаря додому
В рамках реформ процедура виклику лікаря додому змінилася
В Україні з 13 березня набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я №157 від 26.01.2018, який скасовує низку форм первинної облікової документації, зокрема талони на прийом до лікаря і медичні карти студентів і дітей для надходження в дитсадки. Про це повідомляється на сайт МОЗ.
Раніше всі звернення пацієнтів до своїх медичним установам реєструвалися в книзі запису викликів лікарів додому (№ 031/у) працівниками реєстратури. Після цього лікар отримував цей журнал і повинен був відзвітувати, що він зробив всі візити за вказаними викликама.
Пацієнт і лікар спілкувалися через реєстратуру (не завжди привітну) і стрічку в журналі. Пацієнт не мав доступу до лікаря, а лікар до пацієнта - якщо проблема не потребує візиту, домовитися про це лікар і пацієнт не могли. З 13 березня скасували Книги запису викликів лікарів додому (№ 031).
Тепер лікар не буде зобов'язаний звітувати про відвідування усіх пацієнтів, які звернулися в реєстратуру.
Пацієнт і лікар зможуть звязатися один з одним по телефону. Час лікаря є цінним і обмеженим громадським ресурсом. Кожен пацієнт повинен розуміти, що коли лікар йде до нього додому, він не допомагає мінімум трьом іншим пацієнтам. Пацієнт і лікар разом приймати рішення про необхідність візиту додому. Як показує досвід європейських країн, можливість поспілкуватися зі своїм медичним працівником за телефоном - одна з послуг, яка найбільше цінується пацієнтами.
Всі звітності про прийомах, проведені лікарем зводяться до 4 цифр в день: загальна кількість звернень дорослих і дітей і кількість відвідувань дорослих і дітей вдома.
Як раніше повідомлялося, в Україні скасували талони на прийом до лікаря і медкарти студентів.