ua en ru

В Україні подорожчала оренда квартир: експерти пояснили, що відбувається і розповіли, як не потрапити на вудку шахраїв

В Україні подорожчала оренда квартир: експерти пояснили, що відбувається і розповіли, як не потрапити на вудку шахраїв Колаж РБК-Україна

Фахівці спрогнозували зниження цін

В Україні піднялися ціни на оренду квартир. Про те, чому це сталося і чого варто чекати найближчим часом, розповідає OBOZREVATEL.

Експерти повідомляють, що ціни на бюджетне житло піднялися в середньому на 15-20%, проте, вони вважають, що це тому, що збільшився попит на оренду квартир, так як в міста повернулися студенти і робітники, а кількість пропозицій істотно не збільшилася. Власники квартир просто скористалися ситуацією і почали піднімати ціни.

Київський ріелтор Максим Бубуряк розповів, що в серпні намагався здати квартиру на Лісовому за 5,5 тисяч гривень. Він переконав господаря трохи почекати і здав її двом студенткам за 6,5 тисяч гривень перед початком навчального року.

Він пояснює, що кілька місяців тому однокімнатну квартиру в Києві, самого бюджетного варіанту, можна було зняти за 5-6 тисяч гривень, а зараз за таку ж господарі просять 6-8 тисяч гривень.

"Я б сказав, що за 8 тис. вже можна просити нормальний ремонт. Але все залежить від місця. На Троєщині за 8 тис. можна зняти хорошу квартиру, де-небудь в районі Льва Толстого – без ремонту і з бабусиними меблями", - пояснює експерт.

Експерт у сфері нерухомості Ярослава Чапко стверджує, що квартири подорожчали в середньому на 15%, а вартість залежить від багатьох факторів – району, наявність метро і ремонту.

Однокімнатну квартиру площею 30 квадратних метрів біля метро Хрещатик можна зняти за 9 тисяч гривень.

"Поруч Адміністрація президента, театр ім. Франка, Олександрівська лікарня, Бессарабський ринок. А також зелені сквери, парки, кращі ліцеї і дитячі сади. Затишні кафе і смачні ресторани", - йдеться в одному з оголошень.

За таку ж суму можна знайти простору квартиру з ремонтом, але біля метро Осокорки.

"З кухні вихід на велику, добре утеплену лоджію площею 5 кв. м. Свіжий косметичний ремонт, новий ламінат, нові меблі в кімнаті", - йдеться в оголошенні.

Експерти кажуть, що у вересні самі поступливі квартиронаймачі, так як студенти довго знаходяться в пошуках і погоджуються на будь-які варіанти. За умовами, які хочуть квартиранти – нічого не змінюється. Мешканці хочуть техніку, косметичний ремонт та близькість транспорту. Квартири, які знаходяться далеко від метро або громадського транспорту здавати особливо важко.

"Зараз навіть бабусі, які здають квартири, під тиском орендарів вивозять свою старі меблі. Я б сказав, що страшну квартиру ще варто пошукати. Причому косметичний ремонт і нова техніка окупляться буквально за рік. Якщо привести в порядок квартиру, її ціна відразу зросте як мінімум на 2 тисячі гривень", - розповідає Максим Бабуряк.

Проте, фахівці стверджують, що навіть після подорожчання можна знайти квартиру з невеликим бюджетом. Приміром, за 4 тисячі гривень можна зняти однокімнатну квартиру на Виноградарі. Правда, без ремонту та меблів. І виселити можуть у будь-який момент, так як паралельно господарі житло можуть продавати.

"Кращий період для оренди нерухомості – липень. Ті, хто не встиг, заплатять на 1-1,5 тис. більше", - підсумував Максим Бабуряк.

Експерти попереджають, що в жовтні ситуація може змінитися, так як сезонний бум трохи спаде. І ті власники, які підняли ціни вище середнього рівня по ринку, змушені будуть трохи їх опустити. Але в цілому до кінця року ситуація не зміниться.

Разом з орендодавцями активізувалися шахраї. Експерти радять при оформленні договору, перевірити право власності на квартиру у того, хто здає житло. Крім того, фахівці рекомендують платити за оренду тільки за фактом поселення. Якщо ріелтор просити вас оплатити послугу до того, як знайшов квартиру – це повинно викликати підозри.

Не варто платити заздалегідь і господарям квартири, тільки після складання договору про оренду.

"На квартиру начебто було багато претендентів, і чоловік її сумнівався. Ось вона і попросила, щоб точно розуміти, що ми хочемо заселятися, надіслати невелику передоплату. Ну я надіслала і після цього дівчина зникла", - розповіла Марина Скічко.

Ретельно перевіряйте всі документи: право власності на житло, паспорт власника квартири. А договір – підписуйте при свідках. Завіряти у нотаріуса договір потрібно тільки, якщо житло орендується більше ніж на три роки. Без цього договір можуть визнати недійсним. У договорі повинно бути зазначено: реквізити сторін; термін дії документа; розмір та терміни оплати оренди; інформацію про орендовану нерухомость.

До речі, раніше ми повідомляли про те, що опубліковано відео, як киянин провчив шахрая.

А також писали про те, як не стати жертвою онлайн-шахраїв.

Відео: РБК-Україна