ru ua

В Україні знову подорожчають квитки в кіно: стало відомо, чому

В Україні знову подорожчають квитки в кіно: стало відомо, чому Фото: Кіно (the-village.ru)

Експерти розповіли, чому квитки в кіно знову подорожчають

Похід в кіно в Україні знову обійдеться дорожче попередніх. З наступного року ціна квитка зросте майже на 10% від вартості.

Минулого року через введення 20% ПДВ кінотеатри вже підняли ціни на квитки. Але, щоб не відлякати відвідувачів занадто різким подорожчанням, кінозали прийняли рішення підняти ціни лише на 10%. Наступного року вартість квитків знову зросте, пише UBR.

"Інфляція, подорожчання комунальних послуг, прив'язка оренди в ТРЦ до долара, зростання курсу. Для нормальної життєдіяльності кінотеатрів квиток має коштувати 7-8 доларів, а не 4 долара, як зараз", — розповіла співвласник і керуючий партнер мережі кінотеатрів "Оскар" Ірина Зоря.

Збільшення цін експерти виправдовують порівняльними показниками.

Так в Європі на похід в кіно доведеться витратити близько 10 євро на "дорослий" квиток і близько 6 євро на дитячий. У Німеччині та Голландії квиток у кінотеатр коштує 10-15 євро, у Польщі — до 10 євро.

"Як і інші кінотеатри, минулого року ми поступово підвищували вартість квитків і цей рік не став винятком. Піднімати розцінки нарівні із зростанням курсу валют ми не можемо, інакше ризикуємо втратити наших основних глядачів — молоді", — зауважила генеральний директор "Мультиплекс-Холдинг" Інна Янакаєва.

Через підвищення цін глядачі вже й так стали набагато рідше ходити в кіно. Тепер люди відвідують кінотеатри для перегляду певних фільмів, що істотно знижує показники нерозрекламованих стрічок.

Зниження відвідуваності відзначають як невеликі зали, так і великі мережі кінотеатрів.

"Українці пішли з кінотеатрів. Причин повно — і відсутність грошей на розваги, і повальна соціальна депресія (що називається — не до розваг), плюс наявність фільмів в інтернеті", — зауважила директор кінотеатру "Кінопанорама" Наталія Соболєва.

До речі, названо найбільш невдалі фільми 2016 року за версією Metacritic.